10.07.2023, 13:00 | czytano: 3030

Powstaje białodunajecki Amfiteatr. "Brakowało takiego miejsca" (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy w Białym Dunajcu
Rozpoczęła się budowa amfiteatru z zapleczem obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki w Białym Dunajcu. Scena, w kształcie góralskiej chałupy powstaje przy boisku sportowym, gdzie odbywały się wszystkie imprezy w Białym Dunajcu. - Brakowało takiego miejsca - mówi Iwona Kiwacka-Majerczyk, prezes białodunajeckiego oddziału Związku Podhalan i organizator wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki.
W Białym Dunajcu przy boisku sportowym powstaje amfiteatr, w którym odbywać się będą wszystkie dotychczas organizowane imprezy. - Fundamenty są już wykonane, teraz odbywa się montaż drewnianych elementów. Będzie duża scena do występów zespołów. Będzie też zaplecze, gdzie zespoły będą mogły się przebrać, czy skorzystać z budynku z prawdziwego zdarzenia, który zapewni wszelkie potrzeby. Mam nadzieję, że do końca roku całość zostanie wykonana - mówi Andrzej Jacek Nowak, wójt gminy Biały Dunajec.
Z nowego miejsca do organizacji wydarzeń cieszą się organizatorzy wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki. - Zapowiada się bardzo zacnie. Będzie to budynek murowano-drewniany z zapleczem. Będą szatnie i kulisy. Całość będzie w stylu dawnej góralskiej chałupy - opisuje projekt Iwona Kiwacka-Majerczyk. - Bardzo takiego miejsca brakowało. Koszty wynajęcia sceny na każdą imprezę, to są bardzo duże koszty. Teraz będzie nie tylko taniej, ale też będzie można organizować więcej wydarzeń - dodaje.

Budowa amfiteatru jest możliwa dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych na budowę. - W bardzo dużej części, bo ok. 90 proc. pokryje dofinansowanie. Otrzymaliśmy dofinansowanie od Rządu Rzeczypospolitej Polskiej z programy Polski Ład. Pozostała część pochodzi ze środków gminy. We własnym zakresie tylko ze środków gminy byśmy tej inwestycji nie wykonali - mówi wójt gminy. Koszt prac to prawie 2,9 mln zł.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
bukowion11.07.2023, 16:21
buduje KUBOSEK
Podholon10.07.2023, 22:44
Moze by tak przedszkole gminne pasowało zrobić bo chyba ino w Donajcu nima a nie jakieś amfiteatry
Enzo10.07.2023, 18:41
Będą występować bobak's& krecichwost
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl