21.07.2023, 17:37 | czytano: 1812

Rowerzyści w Zakopanem nie mają lekko. Interwencja Czytelnika (zdjęcia)

zdj. Czytelnika Podhale24
Palety i materiały budowlane zalegają na ścieżce rowerowej wytyczonej na wiadukcie.
Od ponad miesiąca na wyznaczonej ścieżce rowerowej pracownicy remontujący jednokierunkowy fragment ul. Powstańców Śląskich - składują materiały budowlane.
- Były krawężniki, teraz jest składowisko palet. Nie można było tego zrobić po drugiej stronie wiaduktu, gdzie jest kilka razy szersza część dla pieszych - pyta się rowerzysta, który przesłał nam zdjęcia.

Początkowo przy wjeździe na ścieżkę rowerową stał znak zakazu wjazdu. Obecnie nie widać znaków zakazu wjazdu, jednak poruszanie się ścieżką rowerową jest niemożliwe.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gruszki na wierzbie21.07.2023, 19:04
Strategia Rozwoju Miasta Zakopane na lata 2017-2026 :)

Zadanie:
Rozbudowa sieci dróg rowerowych i traktów pieszych ułatwiających poruszanie się po mieście z wykorzystaniem mobilności niezmotoryzowanej wraz z opracowaniem i wdrożeniem miejskiego systemu informacji przestrzennej (sieci czytelnych drogowskazów, tablic) oraz modułu miejskiej aplikacji mobilnej dedykowanego użytkownikom mobilności niezmotoryzowanej. Wdrożenie standardu jako elementu prac projektowych przy okazji realizacji inwestycji drogowych. Priorytetowo potraktować należy politykę gospodarowania nieruchomościami gminnymi ukierunkowaną na odtworzeniem niegdyś znakomicie pełniącej swoje funkcje sieci tzw. gęsich szyjek umożliwiających sprawne poruszanie się po mieście pieszo i na skróty.

Podmiot realizujący::
Urząd Miasta Zakopane (komórki odpowiedzialne za koordynację prac nad dokumentami strategicznymi i pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych, za planowanie przestrzenne i za gospodarkę
nieruchomościami gminnymi oraz zarządzanie transportem).

Termin realizacji:
od VI 2018 do VI 2019 roku

Niestety każdy widzi jak jest. Rowerzyści mają pod górkę.
pomyśl zanim coś głupiego chlapniesz21.07.2023, 19:01
Niech nie robią propagandy, bo cały deptak jest im dostępny i nikomu nic nie przeszkadza . Jest chwilowo budowa w tym rejonie i drogowcy muszą mieć miejsce na złożenie materiałów i palet po materiałach . Jestem codziennie i obserwuję ten plac budowy. Wymyślony problem !!!
Problemem dla miasta i rolników jest fakt ,że w Zakopanem nie ma obecnie placu do handlu dla rolników swoimi produktami rolnymi- czyli miejsca na targ maślany . Był, ale po pandemii burmistrz go zlikwidował. Pod estakadą był taki placyk dostępny w dwa dni: wtorek i piątek na taki drobny handel. Dzierżawca parkingu pod Gubałówką miał obowiązek udostępniania w godzinach od 6-12 tego miejsca i to był warunek tej dzierżawy. Dziś placu nie ma , a problem dla rolników i mieszkańców pozostał. Burmistrz obiecuje od roku , ale w tej chwili nawet nie chce z mieszkańcami rozmawiać. Obowiązkiem jest /zobowiązanie rządzącej Prawicy ,że w każdym środowisku miejskim włodarz miasta ma być wydzielone miejsce do takiego drobnego handlu. Jak realizowane / nie realizowane/ jest przez burmistrza miasta Zakopane to wszyscy widzą , a włodarz w żywe oczy olewa obowiązek nakazany mu przez rządzących . Mieszkańcy mogą jedynie odwołać się do Pana Boga. Taki mamy kraj - niestety !!!
Optymista21.07.2023, 17:56
Ależ masz problem. Droga pusta. Czy masz ręce w gipsie, czy też łożyska kierownicy zardzewiały ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl