24.07.2023, 19:14 | czytano: 11160

Oficjalne otwarcie mostu w Trybszu. Przemówienia, kropidło i przecięcie wstęgi (zdjęcia, video)

Fot. Robert Miśkowiec
Z udziałem m.in. wiceministra Edwarda Siarki, posłanki Anny Paluch, senatora Jana Hamerskiego, wojewody Łukasza Kmity, władz powiatu, gminy i mieszkańców wsi, odbyła się po południu uroczystość oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego mostu w Trybszu.
Gości witał wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz. - Wspólnymi siłami udało się to zrobić, choć nie było to łatwe - stwierdził i długo wymieniał osoby i instytucje, dzięki którym ta trudna, ale ważna inwestycja doczekała się realizacji.
Starosta Krzysztof Faber przyznał, że już decyzja o budowie była trudna, bo "trudno wydać tyle milionów na jeden most, gdy jest świadomość, ile można za te pieniądze wyremontować dróg i chodników". - Ale było warto i trzeba było to zrobić - przyznał.Pierwotnie powiat planował rozpocząć roboty w lipcu 2021 roku, lecz na wniosek gminy termin rozpoczęcia robót został przesunięty najpierw na koniec listopada, a później na koniec lutego 2022 roku. Inwestycji sprzeciwili się bowiem mieszkańcy Trybsza. Przeprowadzili protest, domagając się tymczasowej przeprawy na czas rozbiórki starego i budowy nowego mostu. Mieszkańcy nie zgodzili się na pierwotne rozwiązanie polegające na wyznaczeniu objazdów przez Czarną Górę czy Falsztyn, z uwagi na ich uciążliwość. Alternatywnym rozwiązaniem była budowy drogi objazdowej, ale nie zgodzili się na nią mieszkańcy Krempach. Sprawa stanęła na ostrzu nożna. statecznie premier Mateusz Morawiecki zgodził się na wypożyczenie gminie Łapsze Niżne składanego mostu zastępczego i roboty mogły ruszyć na wiosnę zeszłego roku. Na wykonawcę została wybrana firma Stanisława Chryczyka z Ochotnicy Dolnej, któremu podziękowano za szybką i sprawną budowę nowego mostu.

Po przemówieniach, przed godz. 16, goście przeszli na most, gdzie najpierw ks. proboszcz ojciec Rajmund pobłogosławił nową przeprawę, a oficjele przecięli wstęgę, a następnie zamknięto przejazd przez tymczasowy most i puszczono ruch przez nowy, dwujezdniowy.
Inwestycja kosztowała 16 mln zł i podrożała w czasie budowy, która przypadła na czas wojny na Ukrainie. Ceny materiałów skoczyły w górę i ostatecznie powiat musiał zapłacić ok. 3 mln zł więcej, niż początkowo zakładano.

Nowy most jest znacznie szerszy od swojego poprzednika. Z 15 m szerokości aż 7 zajmuje jezdnia. Poprzednia przeprawa miała szerokość jezdni maksymalnie 4,5 m. Obiekt wykonany jest w konstrukcji żelbetowej łukowej, do której podwieszona jest płyta z dodatkowymi cięgnami o długości ponad 30 km. Długość przęsła wynosi ok. 90 metrów. Wykonano także najazdy po jednej i drugiej stronie przeprawy, które mają łączną długość 300 m.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ech Spiszaki !03.09.2023, 10:14
Patrząc obiektywnie @ Tak świetny wpis gościu i tak trzymaj pokazuje rzeczywistą działalność tych ludzi! Najważniejsze to jednak przede wszystkim koryto i by się udało jak najwięcej nachapać dla siebie ale też nie zapomnieć o rodzinie! Wójt zapewniał że będzie walczył i to stanowczo z nepotyzmem kolesiostwem wszelkim kumoterstwem które podobno było za poprzedników? Zapanuje wreszcie sprawiedliwość społeczna w tej gminie. Gmina miała być przejrzysta krystalicznie czysta miało być tak pięknie. A co zostało z tych obietnic wiadomo co g.... jeden wielki bałagan! Ludzie piszą różne bzdury mniej czy więcej wiarygodne ale na tym polega wolność słowa. Radni to osobny temat - rzeka szkoda czasu poświęcać takiemu pajacowaniu! Faktycznie po co tam mają się pałętać bezradni skoro elita się bawi????????
patrząc obiektywnie !06.08.2023, 09:51
Wszystko było zaplanowane dokładnie. Były przemówienia był ojciec kropidło przecinanie wstęgi wozy straży pożarnej wójt w ganc nowym ancugu jak przystało na taką okazje! Nie rozumie jednak kilku wpisów... skoro radni pomogli okroić budżet gminy wójtowi to po co są tam potrzebni? Po co się tam mają niepotrzebnie szwendać? Rani a w sumie to już bezradni dawno powinni zrzec się stanowisk, ale jak się tu oderwać od koryta z którego tak dobrze się żre!!!!!! Czy moje pytanie jest merytoryczne czy może jednak wydumane? Za to wszystko przecież płaci podatnik radni więc przestańcie go w końcu doić! No więc uruchomcie w końcu myślenie i podejmujcie jakieś rozsądne decyzje bo czasu mało wam zostało!
jest jak jest!04.08.2023, 10:19
Bardzo mało jest okazji na otwarcie jakiejkolwiek inwestycji w tej Łapszańskiej gminie. Skoro już nadarzyła się okazja otwarcia mostu pomimo tego że most jednak leży na terenie gminy N.Targ to wójt to wykorzystał i wstrzelił się dając kasę podatnika! Była obecna gwiazda Pienin, gwiazda Gminy Łapsze, wójt słońce tej Gminy i wiele wiele osobistości gotowych do przecinania wstęgi! Zabrakło jednak radnych gdyby jednak Oni nie poparli tej inwestycji to wiadomo że tej imprezy by nie było nie było by czego otwierać! Skoro się zgodzili to tym samym pomogli wójtowi okroić budżet gminy na kilka milionów! Most kosztował 16 milionów jak powiedział Starosta na otwarciu. Jaki będzie podział poniesionych kosztów przez poszczególnych sponsorów Bóg raczy wiedzieć?
Ech!30.07.2023, 16:56
To widać jak są traktowani radni na otwarciu mostu. Radni tam są wójtowi potrzebni jak kwiatek do kożucha ale Oni zawsze dają się robić wójtowi po prostu w ciula! Ci ludzie nie mają za grosz swojej godności czy odrobine honoru! Nie są w stanie powiedzieć NIE nie tędy droga! Mnie osobiście jest wstyd za takich radnych!
NT28.07.2023, 16:50
Mario! Pewnie można się z Tobą zgodzić ale no właśnie jest jednak to ale! Czy wiesz ilu radnych jest w gminie? Na 15 stu radnych aż 13 tu to są to rodowici Spiszacy czy coś Ci to mówi? Z tego co mi wiadomo to prawnie rada - radni powinni rządzić w gminie!!! Na uchwały proponowane przez Wójta mogą się zgodzić albo je zablokować i Wójt to musi wykonać bo jest władzą wykonawczą Rada zaś uchwałodawczą! Czy tak jest no nie tak do końca a tak być nie powinno! Jest demokracja więc każdy może wypowiadać się na tej stronie bo rozumie że po to powstała ta strona! Pytanie co może wyborca skoro Radnemu nie wolno wypowiadać się na sesji publicznie? Wójt Radni to osoby publiczne i każdy może pisać o nich co się mu podoba czy nie podoba! A czy anonimowo to już inna sprawa.
Maria28.07.2023, 10:41
Na szczęście są w Trybszu jeszczw ludzie mądrzy nie bójcie się o to. Wszyscy "mądrzy" którzy się tutaj wypowiadają są tacy mądrzy bo są anonimowi( brawo Ela za odwagę ). Jak jesteście takimi znawcami ludzi ze Spisza i całej sytuacji związanej z tym artykułem to proszę się wypowiadać oficjalnie. @Śpisok ty się popatrz wokoło siebie a nie pisz że w Trybszu ludzie nic nie robią,żeby tylko jednemu nie było lepiej od drugiego bo jakby się w Trybszu ludzie nie wzięli za most zastępczy to by go nie było.
krytyk tego kabaretu!27.07.2023, 19:19
Oj spisok spisok paskudzisz w swoje gniazdo bo to wygląda tak jak by ludzie na Spiszu do mądrych nie należeli!!!! W pewnym jednak sensie to naród ciekawy skłócony o chwiejnych poglądach nie mający swojego zdania! Faktycznie widać to po radnych, wójcie czy nawet po całej gminie. A wracając do mostu to chyba nie leży na terenie gminy Łapsze N.?
abc27.07.2023, 14:58
Śpisok! Jeśli już piszesz masz takie prawo staraj się pisać obiektywnie! Wiesz ilu radnych jest rodowitych Spisoków tych tępaków tak cienko sikających na sesjach podpowiem 13-nastu tylko dwoje radnych nie pochodzi ze Spisza. Kto w tej gminie chce błyszczeć to już też wiadomo. A teraz odniosę się do wpisu ,,jezusicku,, ale i Mario czy ta gmina może upaść jeszcze niżej !Czy może to już jest dno? Pytanie wydaje się być na czasie! Moim zdaniem całe to towarzystwo na sesjach powinno modlić się gorąco na początku i na końcu sesji by radna wiadomo, która nie wpadła na pomysł przewiercenia tego dna! Gdzieś już przeczytałem o upadku radnej czy coś z tym rodzaju? Jak widać jest to pokłosie niewłaściwego wyboru przez społeczeństwo władz gminy
ciekawe ?27.07.2023, 08:43
No brawo Elżbieta nareszcie trochu prawdy już się wylało z działalności wójta gminy odnośnie budowy mostu! Wiadomo przecie jak wójt skamlał że nic się nie da zrobić i wszyscy w koło byli winni tylko nie On. Starosta jednak to jasno zauważył co można było zrobić za 16 mil. To co mówi wójt to zazwyczaj zawsze jednak jest manipulacją i to jedno świetnie mu wychodzi też prawda! Jednak z tym panem wójtem to bym tak nie przesadzał bo na pana trzeba sobie zapracować albo się panem urodzić! Teraz będzie kolejny cyrk jaki ma być patron tego mostu i tu kolejny problem? /Jak to się potocznie mówi zobaczymy rzekł ślepiec!/
Śpisok27.07.2023, 08:28
Ludzie jesteście śmieszni, zajmujecie się pierdołami dociekacie kto został wspomniany a kto nie, przecież to nie ma sensu, Wójt wspomniał o najbliższych pracownikach gminy oraz ludziach wyżej postawionych w "hierarchii politycznej", następnie ogólnie podziękował wszystkim którzy się do tego przyczynili, teraz moje pytanie brzmi po co robić dymy i szukać problemy? Radny Trybsz jest cienki jak sik pająka razem z sołtysem, tylko jeden zgania na drugiego zamiast razem się sprzymierzyć i wspólnie działać na dobro wsi, i do tego dochodzi ta ludzka chciwość..... W Trybszu nigdy nic nie będzie przez postawę ludzi którzy nic nie chcą robić przez to tylko żeby jeden mieszkaniec nie miał lepiej od drugiego.
Elżbieta Domian26.07.2023, 18:26
Do @TOLKA
Sama się zastanawiałam nad tym, kto napisał ten komentarz, ale szczerze mówiąc nie mam zamiaru dociekać. Nigdy nie potrzebowałam adwokatów, bo posiadam cywilną odwagę wziąć odpowiedzialność za to co myślę, a co za tym idzie mówię. Z Panią Asią nie mam osobistej spiny, jak piszesz, a jedynie oceniam pracę, a raczej brak reakcji ze strony Pani Sekretarz Gminy. Nie podoba mi się, że gloryfikowana jest osoba, która po pierwsze została zmuszona do działania, bo siedziała jak mysz pod miotłą i gdyby mieszkańcy nie tylko Trybsza również nic nie zrobili to mostu zastępczego by nie było. Po drugie ?nadgodziny?, o których już nie raz słyszałam z ust Pana Wójta zgodnie z prawem są płatne lub udzielany jest za nie ekwiwalent w postaci odbioru godzin. Osobiście uważam, że to żadna zasługa w końcu wziąć się do roboty, za którą pobiera się wynagrodzenie. Dla mnie zasłużeni to Ci, którzy poświęcali czas i energię nie oczekując nic w zamian i mam tu na myśli nie tylko siebie, ale wielu ludzi zarówno z Trybsza jak i Łapsz Wyżnych. Cel naszych działań został osiągnięty, most zastępczy był i nie musieliśmy się tłuc po zaniedbanej drodze do Czarnej Góry.
To tyle w temacie, bo taka rzeczywistość jaką przedstawił Pan Wójt to jedna wielka manipulacja. Ale jak komuś to tak łatwo przychodzi to tylko pogratulować. Bardzo się cieszę, że był most zastępczy, że nowy most już służy.
psiapsi Pani Eli26.07.2023, 18:05
do Tolka

Jakiś/ jakaś prorok/prorokini czy co? Nie jestem "Harnasiem", ale ktokolwiek się kryje pod tym imieniem, trafnie napisał, "psiapsi" się nie ukrywają, tylko ci, którzy pracowali przy walce o most zastępczy wiedzą, jak naprawdę było... Pieczątkę na umowie postawi każdy, ale żeby załatwić coś trzeba mieć ..., a nie rozkładać ręce, że nic się nie da, albo obwiniać wszystkich wokół... Mimo wszystko, most jest, a WSZYSCY mieszkańcy gminy korzystali z mostu zastępczego i będą z nowego. Otóż i to znak, że most jest nie tylko dla Trybsza, jak część osób sugerowała. Jedźmy ostrożnie...
psiapsi Pani Eli26.07.2023, 18:05
do Tolka

Jakiś/ jakaś prorok/prorokini czy co? Nie jestem "Harnasiem", ale ktokolwiek się kryje pod tym imieniem, trafnie napisał, "psiapsi" się nie ukrywają, tylko ci, którzy pracowali przy walce o most zastępczy wiedzą, jak naprawdę było... Pieczątkę na umowie postawi każdy, ale żeby załatwić coś trzeba mieć ..., a nie rozkładać ręce, że nic się nie da, albo obwiniać wszystkich wokół... Mimo wszystko, most jest, a WSZYSCY mieszkańcy gminy korzystali z mostu zastępczego i będą z nowego. Otóż i to znak, że most jest nie tylko dla Trybsza, jak część osób sugerowała. Jedźmy ostrożnie...
Elżbieta Domian26.07.2023, 17:22
Do @TOLKA
Sama się zastanawiałam nad tym, kto napisał ten komentarz, ale szczerze mówiąc nie mam zamiaru dociekać. Nigdy nie potrzebowałam adwokatów, bo posiadam cywilną odwagę wziąć odpowiedzialność za to co myślę, a co za tym idzie mówię. Z Panią Asią nie mam osobistej spiny, jak piszesz, a jedynie oceniam pracę, a raczej brak reakcji ze strony Pani Sekretarz Gminy. Nie podoba mi się, że gloryfikowana jest osoba, która po pierwsze została zmuszona do działania, bo siedziała jak mysz pod miotłą i gdyby mieszkańcy nie tylko Trybsza również nic nie zrobili to mostu zastępczego by nie było. Po drugie ?nadgodziny?, o których już nie raz słyszałam z ust Pana Wójta zgodnie z prawem są płatne lub udzielany jest za nie ekwiwalent w postaci odbioru godzin. Osobiście uważam, że to żadna zasługa w końcu wziąć się do roboty, za którą pobiera się wynagrodzenie. Dla mnie zasłużeni to Ci, którzy poświęcali czas i energię nie oczekując nic w zamian i mam tu na myśli nie tylko siebie, ale wielu ludzi zarówno z Trybsza jak i Łapsz Wyżnych. Cel naszych działań został osiągnięty, most zastępczy był i nie musieliśmy się tłuc po zaniedbanej drodze do Czarnej Góry.
To tyle w temacie, bo taka rzeczywistość jaką przedstawił Pan Wójt to jedna wielka manipulacja. Ale jak komuś to tak łatwo przychodzi to tylko pogratulować. Bardzo się cieszę, że był most zastępczy, że nowy most już służy.
jezusicku26.07.2023, 16:09
orientujecie się czy ta gmina z tymi udającymi zarządzającymi nią może upaść jeszcze niżej? czy może to już jest dno???
venti26.07.2023, 14:35
Nie no Panowie !!!!!!!!!!!!!! cały ten teatrzyk spier......ła Paluchowa w swojej melonowej otoczce,nie no Panowie !!!!!!!!!!!!!!!
wkurzony26.07.2023, 09:07
Lubelski góral! No a kto tam miał otwierać podatnik? Wiadomo że muszą to być osoby wybrane przez o zgrozo.... podatnika! TOLKA!!! Gdyby radni nie zagłosowali za kasą wiadomo PODATNIKA na ten most to tego cyrku by nie było taka jest prawda! Radni zostali potraktowani jak zostali i tu nie ma co gdybać bo czy to wójt czy skarbnik czy nawet sekretarz bez zgody radnych mogli by się co najwyżej p****ć!!!!!! Kiedy Wy w tej gminie nauczycie się kultury! Gdyby rada była radą a tak nie jest to by nie pozwoliła wójtowi na taki kabaret musiał by wójtować nie pajacować!!!! Strażak kto na głowę upadł w tej gminie to wiemy! Krew się gotuje w człowieku jak się czyta jakie są opinie na temat gminy! Pomimo tak negatywnych wpisów na... poczytnej jednak stronie Oni to wszystko mają gdzieś! Mam jednak dalej nadzieję że znajdzie się odważny radny - radna i na sesji podsumuje ten cały cyrk!!!!!
tak jest26.07.2023, 08:12
Ja oglądam ostatnio filmy dokumentalne z czasów PRL i znalazłem tam wiele ciekawych zdarzeń identycznych z tym co dzisiaj robi PiS, np. odnośnie obdarowywania Straży Pożarnej samochodami gaśniczymi czy Służby Zdrowia karetkami a przecież kupno sprzętu służbom to nie dobra wola, tylko psi obowiązek państwa. Naprawdę wiele z tych kronik filmowych i materiałów TVP można oglądać na zasadzie "znajdź 3 różnice". Ostatnio wysyłam linki do tych filmów pod materiałami PiS na Twitterze, by ludzie mieli porównanie.
Lubelski góral25.07.2023, 20:40
Nieżly teatrzyk, w jakim ja kraju żyje ksiądz policjant i urzędnik , typowy ustruj dyktatorski i fanatyczny
Strażak25.07.2023, 17:17
No bez przesady - żeby auta i strazakow angażować
Aż tak nisko straż tam na głowę upadła ????
TOLKA25.07.2023, 16:16
Do @Harnaś

Bardzo łatwo domyślić się kto ten komentarz tu zamieścił
Chyba wszyscy wiedzą że P.Ela i jej psiapsi są bardzo anty nastawione do Pani Joanny,nie wiem dlaczego może z przyczyn osobistych no cóż nie mi się w to wtrącać, lecz po co atakować Panią Asię dlatego że została wyróżniona w taki sposób przecież jest ona pracownikiem gminy i też miała w tym swój udział.
Faktycznie szkoda że nie wymieniono wczoraj Pani Eli, która bardzo zabiegała w kwestii przeprawy tymczasowej:( nie ładnie z strony wójta że ją pominął i tak potraktował, ewidentnie mają spinę
z boku25.07.2023, 12:39
paluchowa?? co Wy od niej chcecie?? baba zyje skromnie,oddaje sie Polscie calym cialem i dusza . Nie pozwoli sobie mieszkac w luksusach tylko skromniutko w panstwowym lokaliku(niektore rodziny zyja w mniejszym) sie gniezdzi.Biedna jest biedaczka to i sie wliksusach nie plawi tylko na koszt podatnika oplaca kilkadziesiat zl. miesiecznie.Ale jej sie nalezy bo jej przydzielono jak ojcu odebrano sluzbowe lokum. To kim byl jej tatus ze im odebrali sluzbowe lokum?? Tez dzialacz niepodleglosciowy jak ojciec klamczynskich??jego ojciec to nic ale ich mamausia byla laczniczka w powstaniu warszawskim tylko ja odeslali w tym czasie w delegacje do starachowic i Powstania nawet nie widziala i niewiadomo czy slyszala o nim ,moze po wojnie dopiero. Jak tej paluchowej nie jest wstyd pokazac sie publicznie zarabiajac takie pieniadze a zajmowac lokal socjalny. Coz jezeli chcesz byc pisiorem to musisz stac na szczycie klamstwa i obludy.
Tolek25.07.2023, 10:34
Nie wiedziałem, że portal podhale24 jest przeciw wolności słowa. Cenzura jak za komuny i PO. Bezprawnie blokujesz moje komentarze.
AA25.07.2023, 09:46
Tak było, tak jest i tak będzie, jakiej opcji byłby rząd to będzie się chwalił.
jaszczomb25.07.2023, 09:31
eee śpisoki się bawią bedzie pitetakiego mostu to az łorawioki zazdroscom
ceper25.07.2023, 09:28
ta ruda @ i po co się bać ten skład do otwarć wszelakich imprez jest ustalony! No ale to trzeba wiedzieć! Miasteczkowy ci też podpowiada że ten cyrk był do przewidzenia jeśli cyrk to i klaun musi być nie może być inaczej. To wszystko jednak poświęcił ksiądz proboszcz bo urząd gminy bogobojny jest!
King of the Spisz25.07.2023, 09:25
Do ktoś
Nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj, w tamtym miejscu jest obszar natura 2000 i most musi być tam gdzie był poza tym remont starego byłby pewnie tak kosztowny jak budowa nowego a i tak jego konstrukcja pozostawiała wiele do życzenia.
yamakay25.07.2023, 09:16
a jakżeby inaczej paluch i kropidlo z tym kropieniem to juz pod sekte jakas podchodzi
Zbooj25.07.2023, 08:50
Całą tą śmietankę towarzystwa z Paluszkową na czele zapraszam do Rabki czy Kasiny Wielkiej... Drogi zamknięte przez osuwiska od miesięcy. Jak widać woda święcona i przecięcie wstęgi wystarczą, żeby były przejezdne.
Cyrk25.07.2023, 08:37
Hehe jakby nie oni to by tego mostu nie było. Dlatego prawie wszyscy przecinacze widzieli ten most po raz pierwszy. A wykonawcą, projektant czy PZD, phi tam!
wyborca25.07.2023, 08:34
Najlepsze jest to, że jak jest otwarcie jakiejś inwestycji, to idzie info o tym do biur parlamentarzystów. I czy się ktoś postarał pomóc w inwestycji czy nie, to jest na przecięciu wstęgi.
mieszkaniec25.07.2023, 08:05
do bacy. żygoj az ci gardło rozerwie i nie jeździj tym mostem. Wy wszyscy co tak hejtujecie to chyba najlepiej zeby się ten stary most wrócił i staro władza tobyście się okropnie ciesyli.
mieszkaniec25.07.2023, 07:35
Wielu piszących interesuje cyrk, szopka a mnie jako mieszkańca tej gminy bardzo interesuje po pierwsze ile ten fircyk gminny w sumie wydał na budowę tego mostu? Po drugie czy most leży na terenie gminy Łapsze N. Po trzecie dlaczego radni pozwolili orżnąć podatnika na tyle milionów i co można by było zrobić na terenie własnej gminy? A tak w sumie to marna szansa jest na odpowiedzi na moje pytania a na sesji na pewno nie bo kto poruszy takie sprawy chyba nie te tumany!!!
Enzo25.07.2023, 07:28
Ta stara rura musi być na każdym zdjęciu?
ff.25.07.2023, 06:51
kiedy poświęcenie ronda na Szaflarskiej, tak aby Pani paluch miała wolny termin. Tej pani dziękujemy. Wybory już niedługo!!!
Tolek25.07.2023, 06:46
Gdyby Platforma rządziła, to śpisoki tratwą by się przeprawiali. Oni kasę by zwinęli i przepuścili u dupiarza.
a oni stanowią "prawo"25.07.2023, 06:22
Można się zastanawiać nad zdrowiem psychicznym niektórych ludzi.
112 złotych25.07.2023, 06:01
Po wyborach paluchowa ma zostac kucharka w szkole w Kroscienku.Taka plotka chodzi po miasteczku.
Skinheads 6925.07.2023, 05:59
Paluchowa a kiedy bedziesz otwierac muzeum komunistow?
mieszkaniec25.07.2023, 00:04
takie szopki to już ciągle do wyborów będą? żenada
Krk24.07.2023, 23:15
Jeszcze raz go pewnie beda otwierać jak tylko Pinokio znajdzie czas, podobnie jak w tylmanowej????
ocena z Orawy24.07.2023, 22:48
Zabrakło wicepremiera - Jarosława, wicestarosty - Bogusława, wicewójta z Maniów - Rafała
czyżby syndrom mostu w Tylmanowej ?
Ktoś24.07.2023, 22:38
A ja myślę że trochę szkoda tego starego mostu. Można go było wyremontować i zostawić np dla rowerzystów a obok wybudować ten nowy. Ale u nas nic się nie szanuje i najlepiej wszystko zburzyć i wybudować nowe. Szkoda.
z tąd24.07.2023, 22:29
Mógł być most dużo wcześniej otwarty tylko ci z pokropkiem ,,goście,, mają napięte terminy.
Wielbiciel24.07.2023, 22:15
A dlaczego nigdy nie ma Jagny Mwrczułajtis na wszelkiego rodzaju przecinaniu wstęg i.t.p.Gwiazda internetu Anna Paluch przechodzi już samą siebie i jest widoczna wszędzie gdzie tylko można.Mam nadzieję że wyborcy zmądrzeją i wyślą ją na ;zasłużoną;emeryturę .Dziś ogłoszono że patronką Krościenka została św.Kinga.Pani Posłanka jest chyba rozczarowana że to nie Ona dostąpiła tego zaszczytu.Pamięć o niej była by wtedy wieczna!!!
Harnaś24.07.2023, 21:56
Pani Ela Domian nie została nijak wspomniana, a to ona zabiegała najwięcej o wszystko. Dzwoniła, pisała, załatwiała. I co? Bo nagrodzona została inna Trybsianka, pani Joanna Słowik, która, po przemowie wójta, wydawało się, że sama ten most zaprojektowała, wymyśliła, wybudowała i ogólnie bez niej nic by nie było. Ale co my możemy, nawet Ś.P. Boguś, czyli wieloletni, oddany, co by o nim nie mówić, a mówić i tak można sporo, prezes OSP w Trybszu nie został wspomniany, ani nasz radny, który jest z Trybsza wraz z sołtysem nie zabrali głosu. Śmiech na sali ale Paluchowa, i poseł Siarka byli i pogadali No, Morawieckiego nie było z opowieści, to by całą wieś zamknęli i postawili pewnie żwirownię.
Wstyd!24.07.2023, 21:44
Łukasza IMITY???
Mieszkaniec24.07.2023, 21:40
Most przemienienia.
Exc24.07.2023, 21:35
Co żal dupe ściska, że na każdym kroku gdzie by się nie ruszył remonty i nowe inwestycje, za PO też kasa była ale na brzuchopasów z platformy, w końcu gówno nie rządzi
Xxx24.07.2023, 21:08
Nie kropidło chamie, tylko poświęcenie
Xxx24.07.2023, 21:08
Nie kropidło chamie, tylko poświęcenie
Xxx24.07.2023, 21:08
Nie kropidło chamie, tylko poświęcenie
Xxx24.07.2023, 21:08
Nie kropidło chamie, tylko poświęcenie
baca24.07.2023, 20:20
Rzygać się chce jak to widzę ten pokaz
Wii24.07.2023, 20:19
Anka jest! Jakże by mogło być inaczej?
Rodu24.07.2023, 20:07
Most jest ok ale ta szopka to normalnie cyrk na kółkach
Ale klaun J lubi cyrk to tez było do przewidzenia
miasteczkowy24.07.2023, 19:56
Piękny, kuty i nitowany most pocięli na kawałki i sprzedali na złom, a postawili kolejny betoniak. Symbol nowych czasów: wszystko zabetonować.
WANDALE
ta ruda24.07.2023, 19:31
Uff, a już się bałam że mogłoby zabraknąć Paluchowej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl