03.08.2023, 10:23 | czytano: 3985

Zamkną most w Leśnicy. Mieszkańcy protestują

7 sierpnia rozpocznie się rozbiórka i przebudowa mostu w rejonie Ośrodka Zdrowia w Leśnicy. O tego dnia most położony na głównej drodze przez wieś, na trzy miesiące zostanie zamknięty. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy, którzy zapowiadają strajk.
Radni gminni z Leśnicy i Gronia - Renata Bafia, Stanisława Stawczyk, Robert Pęksa i Piotr Rabiański - napisali do władz powiatu o zmianę decyzji i nie zamykanie mostu, ale uruchomienie ruchu wahadłowego podczas prowadzonych prac. Ich zdaniem prace, które będą prowadzone w wakacje i również we wrześniu, utrudnią i wydłużą mieszkańcom dojazd do ośrodka, szkoły czy kościoła.
7 sierpnia o godz. 7 rano mieszkańcy planują na moście zorganizować strajk.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Tiara07.09.2023, 09:04
Czy po ogloszeniu upadłości można zalozyc firme?
This is the right blog for anyone who wishes to understand this topic.
You know so much its almost tough to argue with you (not that I actually will need
to?HaHa). You definitely put a brand new spin on a subject which has been written about for years.
Great stuff, just wonderful! Jak zlozyc wniosek o upadłość online?
Przyglądający się od lat07.08.2023, 12:34
09.03.2023 r.napisano na podhale.24:
"Powiatowi radni wybrali nowego członka zarządu w miejsce zmarłego Zbigniewa Proszowskiego. Została nim radna Maria Dudek.
Starosta Tatrzański podał jedną kandydaturę na członka zarządu w miejsce zmarłego Zbigniewa Proszowskiego.

- Kwestię rozważałem długo. Skład radnych tej kadencji jest na bardzo wysokim poziomie i wiele osób by poradziło sobie z tą pracą, a także do niej wniosło. Chciałem zaproponować kandydata Marię Dudek. Jest pierwszą kadencję radną powiatu, czyli pełni ją 4 lata. Jest przewodniczącą komisji skarg, wniosków i petycji. Ma wielkie doświadczenie w pracy społecznej i pracy z ludźmi. Prowadzi dwa zespoły regionalne: Zawaternik i Ślebodni oraz kieruje zawodowo Wiejskim Domem Kultury w Leśnicy - przedstawił kandydaturę Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Po przeliczeniu głosów okazało się, że radna Maria Dudek została jednogłośnie, 16 głosami za wybrana na członka zarządu.

- Bardzo serdecznie dziękuję, za wybór. Jest to dla mnie wielki zaszczyt - mówiła wzruszona Maria Dudek.

Radni dokonali także wyboru nowego przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w miejsce Marii Dudek. Nową przewodniczącą, 15-głosami za przy jednym głosie wstrzymującym została Krystyna Gąsienica-Wawrytko.
Ab05.08.2023, 08:43
słuszny protest, jawna dyskryminacja!
Swój04.08.2023, 20:46
@granice rozsadku co co Marii Dudek zgadzam się z Tobą w 100 procentach, o niej nie wspomniałem. I znów się z Tobą zgadzam MUSI być opozycja. Wyobraź sobie że przez ostatnie 5 lat w Gminie nie było ani jednego zapytania ani jednej interpelacji. Może tak samo jak ja nie odczuwasz że żyjemy w gminie miodem i mlekiem płynącym. Najbogatsza gmina w dwóch powiatach a nic się nie robi. Mam tylko jedną prośbę miejmy pretensje do osób, które za o odpowiadają.
Granice rozsadku04.08.2023, 11:45
O rany, czyli soltyska, Joanna Morawa jest radna powiatu, a w zarzadzie powiatu jest Maria Dudek z Gronia.
Soltyska od niedawna, ale Pani Dudek juz od dawna kreci sie u wladzy i nic dla ziomkow z Gronia/ Lesnicy , a jesli juz to pod gorke ?
Nic nie wiedzialy, zero informacji dla mieszkancow do ostatniej chwili?

Tak to jest jak nikt wladzy na rece nie patrzy. Potrzeba opozycji i to w wielu kwestiach w powiecie tatrzanskim.

To tylko jedna z wielu spraw grubymi nicmi szyta, nabiera rozpedu i brzydko smierdzi.

Anna Pauluchowa uwielbia byc na kazdym otwarciu mostu, bedzie na zamknieciu mostu i odcieciu kilku tysiecy ludzi od osrodka zdrowia , szkoly, pracy?

Wladza robi objazdowki tego lata po calej Polsce , trzeba zaprosic na uroczyste zamkniecie swojego 100% elektoratu i odciecie od swiata.
Zaprosic prase i media, aby pokazaly jak sie traktuje lojalnych wyborcow.

Trzeba szukac wsparcia u opozycji, ktora sprawe pomoze naglosnic i u mediow opozycyjnych bo jak widac Pis umuje rece od wszystkigo , najwyzej kogos poswieci bo wybory za rogiem.

Malownicz miejscowosc, charakterna, z tradycjami - nie moze byc tak obrazana i traktowana.
Komentarze tutaj i nie tylko ublizajace , dlaczego ? Czyz nie dla takich miedzy innymi turysci przyjezdzaja na Podhale?

Zycze aby ta sprawa miala pomyslne zakonczenia z mostem zastepczym dla mieszkancow.
Swój04.08.2023, 09:03
Zanim zaczniecie szukać winnych to przemyślcie żeby to nie był kozioł ofiarny. W postach poniżej czytam o sołtysce (Leśnicy) czy też dwóch radnych powiatowych. Przemyślał ktoś co ma sołtyska do gadania przy przebudowie drogi powiatowej, ona nawet pewnie nie była informowana inaczej niż mieszkańcy. Wiem że sołtyska jest też radną powiatową, ale kiedy objęła stanowisko-parę miesięcy temu, a decyzja o sposobie przebudowy mostu musiała być podjęta na etapie projektowania czyli ponad rok temu. Inna sprawa nasi kochani radni gminni, ponieważ gmina zawsze wspiera finansowo przebudowy dróg na swoim terenie to na pewno głosowali o udzieleniu wsparcia finansowego. Żaden się nie interesował o sposobie realizacji przebudowy mostu, teraz się obudzili pisząc pismo jak wszystko już klepnięte. W sumie wybory już za chwilę więc jakieś działania pozorowane trzeba podjąć.
Sąsiod04.08.2023, 06:21
Trybsiok mos chłopie rację. To jest skandal, żeby w dzisiejszych czasach kazać ludziom takie kilometry nadkładać naokoło jeździć. Trochę dobrej woli i sprawa załatwiona. A radnych swoją droga musicie mieś Leśnicany płonych.
Gronion03.08.2023, 22:28
@budujemy mosty to inwestycja powiatowa bo i droga powiatowa i nie gmina tak zadecydowała.Mamy dwie radne powiatowe, jedna w zarządzie ale widocznie nie widziały problemu w tym że most zamkną. Dlaczego ich nie zapytacie dlaczego na taką decyzję się zgodziły?
Budujemy mosty03.08.2023, 17:37
We wsi gadaja ze soltyska wiedziala , ze szybko i po cichu przyklasneli, na reke wykonawcy i gminie. Ze wykonawcy sie oplaca , a gmina z plebsem sie nie liczy w tej czesci bo to nie bialka czy bukowina to niech maja i sie ciesza , taki ochlap dla plebsu bo i tak 100% glosow z Lesnicy / Gronia maja na pis.

3 lata temu nowy asfalt rzucili bo byla droga dziurawa a teraz most bo zeby odciazyc elitarne gminne wsie tj. Bialke i Bukowine to GPS kieruje przez Lesnice/ Gron turystow i dlatego taka inwestycja.

Kto tam sie przejmuje tym, ze od Gronkowa az po most ludzie beda odcieci od osrodka zdrowia (ktory jest tuz za mostem).

To jest sprawa skandaliczna i oby Ci co te decyzje podjeli , odpowiedziwli. W calym powiecie potrzebne jest oczyszczenie bo obecna wladza bardzo sie rozpanoszyla.
rentgen*03.08.2023, 15:24
Teraz Radni gminni się obudzili i piszą pisma? a gdzie byli do tej pory? Posłuchajcie sesji w innych gminach gdzie wójtowie mówia co bedzie robione ze starostwem razem lub co starostwo bedzie robic na terenie danej gminy,
ale w Bukowinie Radni z Wójtem z jednej opcji to rękę dzwigają, sesje czasem trwają po kilkanascie miniut. I teraz jak mieszkańcy mówia że będą protestać to radni piszą do powiatu. Gdzie byliście, żeby wcześniej nie zainteresowac sie inwestycjami. Nawet gdy zadanie realizuje powiat to trzeba trochę sie interesowac. Ale po co? ręka w górę i dieta leci
Osiol03.08.2023, 12:47
Dobrze ze drogi nie zabarykadowali
Turysta03.08.2023, 12:08
Jeżeli doszłoby do zamknięcia mostu to jak w ogóle będzie można przejechać z Gronkowa do Gliczarowa ??? Tylko przez Białkę i Bukowinę?
Trybsiok03.08.2023, 11:44
Walczcie i nie dajce se wmówić przez Władze że się nie da. To samo nam w Trybszu próbowano wmówić,że się nie da.. i co? Dało się ino trzeba było zagnać urzędników Gminy i Powiatu do roboty.
Trybsiok03.08.2023, 11:44
Walczcie i nie dajce se wmówić przez Władze że się nie da. To samo nam w Trybszu próbowano wmówić,że się nie da.. i co? Dało się ino trzeba było zagnać urzędników Gminy i Powiatu do roboty.
pomyśl zanim coś chlapniesz03.08.2023, 11:25
Mieszkańcy - musicie sie zdecydować: Albo pipki albo akwarium . Albo dogodny dojazd do miejscowości , albo za jakiś czas most się zawali i miejscowość będzie bez dojazdu , a nikt wam tam lotniska nie zafunduje. O.K?
Ktos03.08.2023, 11:10
Strajkować to sobie można w zakładzie pracy a mieszkańcy to mogą co najwyżej protestowac
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl