04.08.2023, 13:04 | czytano: 1766

Wielkoformatowe tkaniny z podobiznami trzech zasłużonych dla Zakopanego kobiet zawisły na DH Granit (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Podobizny Anny Górskiej, Marii Bujakowej i Barbary Gawdzik Brzozowskiej autorstwa Małgorzaty Mirgi-Tas pojawiły się na elewacji Domu Handlowego Granit. Otwarcie wystawy już w najbliższą sobotę.
Wielkoformatowe tkaniny ukazujące trzy kobiety zasłużone dla Zakopanego i regionu zawieszono na elewacji domu towarowego.
"To trzy wyjątkowe kobiety związane z zakopiańską sztuką i rzemiosłem: architektkę Annę Górską, która zaprojektowała m.in. tatrzańskie schroniska w Dolinie Pięciu Stawów oraz w Dolinie Chochołowskiej, a także Dom Handlowy Granit; Marię Bujakową artystkę specjalizującą się w tkaninie artystycznej, dyrektor Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej oraz Barbarę Gawdzik Brzozowską malarkę, projektantkę, autorkę polichromii w dawnym Hotelu Orbis przy ul. Kościuszki (obecnie sklep Reserved) oraz dawnym Domu Turysty przy ul. Zaruskiego (obecnie Hotel Aries)" - informuje Muzeum Tatrzańskie w komunikacie prasowym.

Wystawa prac autorstwa Małgorzaty Mirgi-Tas zostanie uroczyście zainaugurowana w sobotę 5 sierpnia o godz. 20. Wcześniej w filiach Muzeum Tatrzańskiego odbędzie się wernisaż wystawy UrbaMistyka. O godz. 17.00 nastąpi otwarcie pierwszej części wystawy w Galerii Sztuki w willi Oksza, a o godz. 18.00 otwarcie drugiej części wystawy w Galerii Władysława Hasiora.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
Myślenie nie boli04.08.2023, 15:47
Nie wiem czy była potrzebna przypadkowa opisówka tych prac.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl