05.08.2023, 12:53 | czytano: 1487

Piknik piłkarski Zawratu (zdjęcia)

Fot. Adrian Gładecki
Na boisku sportowym w Czarnej Górze odbył się Piknik Rodzinny Klubu Sportowego „Zawrat” z Bukowiny Tatrzańskiej.
W pikniku wzięły udział grupy młodzieżowe. Organizatorzy zapewnili liczne  atrakcje, jak między innymi dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, były też mini turnieje piłkarskie. Ogromną popularnością cieszyły się kule „bumper ball”. Na młodych uczestników pikniku i ich rodziców czekały słodkie przekąski i kiełbaski z grilla.
Było to pierwsze takie wydarzenie. Festyn został zorganizowany dzięki współpracy lokalnych sponsorów. Działalność statutową klubu dofinansowuje również Urząd Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Klub Sportowy „Zawrat” z Bukowiny Tatrzańskiej rośnie w siłę i trenuje w nim coraz więcej dzieci w 6 kategoriach wiekowych – od rocznika 2016 do 2009. Obecnie na trening zapisanych jest aż 90 młodych adeptów piłki nożnej z terenu całej gminy. Latem grają na orliku w Jurgowie, a w sezonie zimowym w hali sportowej w Białce Tatrzańskiej. „Zawrat” wynajmuje też stadion w Poroninie. W klubie trenują również seniorzy – 30 piłkarzy - grający na poziomie ligi okręgowej.

Niestety w Bukowinie Tatrzańskiej nie ma boiska, na którym „Zawrat” mógłby prowadzić treningi i rozgrywać mecze. Od lat władzom gminy nie udało się wybudować pełnowymiarowego obiektu w tej miejscowości.

mp/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl