24.08.2023, 12:10 | czytano: 2720

Radni obejrzeli gminne inwestycje

Radni gminy Szaflary wraz z wójtem Rafałem Szkaradzińskim i pracownikami urzędu odbyli coroczną komisję objazdową po wszystkich trwających i zakończonych w tym roku inwestycjach.
Wśród odwiedzanych projektów znalazły się m.in.: najgłębszy odwiert geotermalny na świecie zlokalizowany w Szaflarach, przebudowa zabytkowego budynku Wikarówki w Szaflarach, budowa parku historyczno-przyrodniczego na terenie Błoni Szaflarzańskich, a także budowa kanalizacji sanitarnej z odbudową dróg w Zaskalu. Radni obejrzeli efekty budowy nowej drogi na osiedlu Kopaczyska, modernizacji korytarzy i stołówki szkolnej oraz wymiany pokrycia dachowego w budynku szkoły podstawowej w Zaskalu. W programie znalazła się też budowa kortu tenisowego oraz boiska wielofunkcyjnego przy ośrodku zdrowia w Szaflarach, modernizacja stołówki w szkole podstawowej w Bańskiej Niżnej oraz modernizacja budynku przy szkole podstawowej w Bańskiej Niżnej dla nowego przedszkola. Kolejne inwestycje, które zobaczyli radni, to wymiana pokrycia dachowego na budynku szkoły podstawowej w Skrzypnem, modernizacja i przebudowa dróg na terenie gminy Szaflary, tj. ul. św. Wojciecha w Zaskalu, ul. Kościelna w Szaflarach, ul. Cieplice i ul. Kantorówka w Bańskiej Niżnej, Kapłonówka i Pitoniówka w Bańskiej Wyżnej, ul. Kościelna i ul. Wierchowa w Skrzypnem, ul. Jana Pawła II i Osiedle Bałtyzory w Maruszynie.
Tekst i zdjęcia: UG Szaflary, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zaskalanka24.08.2023, 21:26
Szkoda że w Zaskalu kanalizacji końca nie widać
Niby z końcem roku ma być uruchomiona ale poza rozkopanym drogami ,brakiem robotników nic się nie dzieje
zaciekawiony24.08.2023, 17:35
To Radni nie wiedza za czym głosują że musieli jechac zobaczyć? dziwne to troche. Chyba że chcieli przyłożyć ręke do propagandy
mieszkaniec24.08.2023, 13:35
no gmina mlekiem i miodem płynąca i to dzięki panu wójtowi i szczególnie tym prężnie działającym radnym ze zdjęcia.
Oj ale mamy pięknie w gminie- rozwój goni rozwoj i trudno nadążyć
Jan24.08.2023, 12:18
Za robotę niech się biorą a nie wycieczki sobie robią
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl