04.09.2023, 10:21 | czytano: 4297

Rozpoczął się nowy rok szkolny (zdjęcia)

Rozpoczęcie nowego roku Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Fot Szymon Pyzowski
Uczniowie szkół w powiatach nowotarskim i tatrzańskim rozpoczęli dziś nowy rok szkolny. W wielu placówkach do ostatniej chwili trwały prace remontowe.
Mimo wielu obaw uczniowie w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczną naukę w szkole, choć przez ostatnie tygodnie rodzice martwili się, czy uda się zakończyć remont w szkole. Dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego dowiedzieli się, że udało się, i choć prace na terenie szkoły nadal będą trwać (trwa m.in. budowa basenu), lekcję odbywać się będą normalnie.
Remonty trwały też w innych placówkach m.in. w Białce Tatrzańskiej i Poroninie. W Murzasichlu udało się nam czas zakończyć budowę nowej szkoły, trwa jeszcze remont szkoły w Stasikówce.

W części szkół zmienili się dyrektorzy. Jadwiga Wolska została dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach na pięcioletnią kadencję, Maria Mikołajczyk dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach, Alicja Gruszka jest nowym dyrektor SP nr 1 w Nowym Targu, w SP 4 w Nowym Targu na kolejną kadencję został powołany Paweł Zych, a w Zakopanem od 1 września Irena Gach będzie pełnić obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bronisława Czecha.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Miastowy05.09.2023, 07:50
Tylko kto chciałby dziś być dyrektorem w szkole? Chyba chory na władzę, bo to ani prestiż, ani pieniądze a tylko użeranie się z roszczeniowymi i problemowymi, no i realizowanie często bardzo niemądrych wytycznych władz. Tak wszyscy psioczą na wysokie wynagrodzenia nauczycieli, a zależność jest oczywista: do niskopłatnej i wymagającej pracy nie da się przyciągnąć wystarczająco dużo ludzi żeby było w czym wybierać. Społeczeństwo jest samo sobie winne tego stanu rzeczy było nie dać się napuszczać na nauczycieli przez PiSowskich hejterów.
Mamy dość04.09.2023, 13:32
A kiedy zmiana w Białce na stanowisku zarządzającym. Szkołę trochę wyremontowali, chociaż częściowo było to wyrzucenie pieniędzy w błoto, teraz dobrze by było zmienić głównego komandora - bo zmiany są konieczne dla dobra wszystkich... (Rodzice)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl