18.09.2023, 14:40 | czytano: 3736

Sołtys Rdzawki najlepszy w Małopolsce

Fot. UMWM
W Jawiszowicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego A.D. 2022”. Tytuł ten otrzymał sołtys Rdzawki w gminie Rabka-Zdrój Józef Filas.
Konkurs na najlepszego sołtysa organizowany jest każdego roku przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. W tym roku nagrody i wyróżnienia otrzymało 29 sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.
Tytuł „Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022” i I miejsce przyznano Józefowi Filasowi z sołectwa Rdzawka w gminie Rabka Zdrój. Przyznano również dwa drugie miejsca: II miejsce - Józef Wójtowicz z sołectwa Biskupice w gminie Miechów, II miejsce - Roch Marek z sołectwa Kalina Lisiniec w gminie Miechów. Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymał Pan Włodzimierz Wiśniewski z sołectwa Piotrkowice Wielkie w gminie Koniusza.

Nagrodę za pierwsze miejsce dla sołtysa z Rdzawki wręczyli wicemarszałek Województwa Małopolskiego Iwona Gibas i prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło. Jest przyjęte, że zwycięski sołtys organizuje finał w przyszłym roku w swojej miejscowości.

W uroczystościach wraz z sołtysem uczestniczyli: burmistrz Leszek Świder, Koło Gospodyń Wiejskich w Rdzawce, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz zespół "Powicher".

Józef Filas na sołtysa został wybrany w 2009 roku w wyborach bezpośrednich i pełni tę funkcję nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Z jego inicjatywy wykonano chodnik na cmentarzu w Rdzawce, wspierał budowę chodnika w dolnej części wsi, angażuje się w budowę dróg osiedlowych i oświetlenie ról. Wielokrotnie organizował dożynki gminne w Rdzawce, dużą wagę przywiązuje do utrzymania jedności wsi. Należy do Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie przez wiele lat wchodził w skład Zarządu. Swoje decyzje i plany konsultuje z Radą Sołecką. Zawsze służy pomocą i dobrą radą i jak sam mówi "... może czasem nie jestem w stanie pomóc ale zawsze wysłucham".

UM Rabka-Zdrój, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
małolat.19.09.2023, 04:53
A kiedy bedą nagrody dawać wójtom za robienie imprez nie za swoje i to w środku tygodnia ze tylko pracownicy sie bawią.
???? Get free iPhone 14 Pro Max: http://hrplanetex19.09.2023, 00:35
xvvsce
gazda18.09.2023, 22:41
Śmiechu warte.
Folk bez smat18.09.2023, 19:59
Zasłużona Wygrana! Gratulacje!
piotrek18.09.2023, 19:15
nie taki anioł jak go opisują.Nie jest tajemnicą że trzy lata temu nie posiadając uprawnień doprowadził prowadząc ciągnik pod wpływem alkoholu do wypadku w którym były osoby poszkodowane na zakopiance ...
Php18.09.2023, 14:45
Słodko. Ja tego pana znam zupełnie z innej strony
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl