19.09.2023, 12:16 | czytano: 4188

W sobotę otwarcie dworca autobusowego w Zakopanem. W poniedziałek przyjadą pierwsze autobusy

Fot. UM Zakopane
Na sobotę 23 września zaplanowano uroczyste otwarcie Dworca Autobusowego po remoncie. Pierwsze autobusy w trasę wyruszą w poniedziałek, a cały weekend będzie można spacerować i podziwiać jak wygląda nowy dworzec autobusowy.
Po dwuletnim remoncie zakończyły się już prace przy dworcu. Zmienione zostało niemal wszystko. Są nowe chodniki i nawierzchnia, są przystanki i wiaty. Wielkim udogodnieniem mają być przystanki dalekobieżnych, jak i tych lokalnych przewoźników. Dzięki temu turyści przyjeżdżający na wypoczynek pod Tatry, bez konieczności długich spacerów z walizkami będą mogli wziąć do busa lub autobusu komunikacji miejskiej i pojechać w miejsce, gdzie mają zarezerwowany pobyt.
Nowy dworzec, to także udogodnienie dla kierowców. Dojazd jest możliwy zarówno od strony ul. Chramcówki, ale zrobiono także przejazd od ul. Szymony. Takie rozwiązanie ma odciążyć centrum miasta.

Tuż przy nowym dworcu we wcześniej wyremontowanych budynkach podróżujący znajdą kasy biletowe, poczekalnie oraz toalety. Całości ma dopełnić końcem roku otwarcie remontowanych peronów kolejowych. Wówczas do centrum komunikacyjnego dojeżdżać będą pociągi, które docelowo trasę Kraków - Zakopane mają pokonać w czasie 2 godz. 15 min.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
dać urzędasowi pieniądze z podatków... takie efekt19.09.2023, 21:29
Bardzo piękny!!! Ale myślę że można by jeszcze wyciąć te drzewa w tle. Byłby jeszcze piękniejszy, monumentalniejszy, betonowiejszy!!!
Skała19.09.2023, 16:19
Dworzec wygląda imponująco -wszak to wizytówka miasta.Bardzo dobrze się stało, że jest w tym samym miejscu co sto lat temu. Historia jest ważna dla ludzi kierujących się sercem i rozumem... Chwała tym co zadbali w wygląd dworca jak za czasów Franciszka Józefa, a nie zrobili nowoczesnego kiczu i badziewia !
senior19.09.2023, 14:06
Czekamy na zdjęcia...
pomyśl zanim coś chlapniesz19.09.2023, 14:00
Szczerze powiem ,że ja to bym dworzec zostawił tu gdzie on jest tymczasowo!. Jest w centralnym miejscu miasta, z niczym nie koliduje , funkcjonuje wspaniale, społeczeństwo się przyzwyczaiło i jest ogólnie O.K. Warto rozważyć taką koncepcję?
xzy19.09.2023, 13:39
a kiedy zakopane skończy zatruwać potok biały dunajec i wezmie się za oczyszczalnie scieków bo w dole scieku biały dunajec już strach stopę zamoczyć najważniejsze dutki reszta się nie liczy herb powiatu tatrzanskiego powinna być bakteria i truciciel
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl