19.09.2023, 14:50 | czytano: 3360

59-latek zaatakował gazem policjantów

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zarzut czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy usłyszał 59-letni mieszkaniec gminy Szczawnica, zatrzymany podczas interwencji domowej. Mężczyzna użył gazu wobec interweniujących policjantów, znieważał i groził im pozbawieniem życia, zmuszając do odstąpienia od czynności służbowych. 59-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty, a za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pobawienia wolności od roku nawet do 10 lat.
W niedzielę wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Szczawnica. Po przyjeździe na miejsce, wewnątrz zastali mężczyznę, który trzymał w ręku gaz. 59-latek, który sam wezwał policjantów, bo obawiał się żony, był wulgarny i agresywny, a w pewnym momencie rozpylił gaz obezwładniający w ich kierunku. Ponadto znieważał i groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia, zmuszając ich do odstąpienia od dalszych czynności. Nie reagował na wydawane polecenia, szarpał się i przeklinał.
Agresor został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do nowotarskiej komendy. Gaz został zabezpieczony jako dowód w sprawie. Następnego dnia podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za czynną napaść na policjantów, znieważenie i groźby kierowane do mundurowych w celu wymuszenia na nich odstąpienia od czynności służbowych, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Stachu19.09.2023, 20:33
A nie mogło być tak, że małżonka zaczęła szaleć, on zadzwonił na policję, policja zamiast uspokoić ją, to zaczęli wygrażać jemu i to właśnie spowodowało że się zdenerwował?
Ewa19.09.2023, 16:37
Jak się do policji zatrudnia sieroty ,to byle leszcz jak sie postawi to placza
Wyrocznia19.09.2023, 16:01
Wyczuwam drugie dno tej sprawy. Chciałbym usłyszeć co ma do powiedzenia aresztowany.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl