25.09.2023, 20:06 | czytano: 3339

Kontrole przy granicy polsko-słowackiej. Będą sprawdzać busy

arch. Podhale24
- Poleciłem szefowi MSWiA, aby wprowadzać kontrolę na granicy polsko-słowackiej m.in. busów - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Kraśnika premier Mateusz Morawiecki. Kontrole mają dotyczyć pojazdów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą nimi podróżować imigranci chcący nielegalnie przekroczyć granicę.
Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej w rozmowie z Polsatem dodała, iż '"od ponad miesiąca obserwowany jest wzrost napływu nielegalnych imigrantów od strony Słowacji", a na odcinku granicy ze Słowacją, w porównaniu do ubiegłego roku - liczba zatrzymań wzrosła 7-krotnie z 60 do prawie 450 zatrzymanych.
s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Gulasz Juliusz Zeżarł27.09.2023, 10:45
@ Bobok
Detektywie, masz zapewne jakiś szczególny wgląd w rzeczywiste awantury ze strony Niemców, bo poza TVNem jest sporo źródeł, które warto przeglądać, nie tylko TVPis - poniżej masz info z Reutersa

Tak czy inaczej tę aferę można schować pod dywan wyłacznie w Polsce, bo poza Polską wszyscy już wiedzą, że w ciągu trzech lat wydano przez nasze konsulaty blisko 2 miliony wiz nowym pracownikom spoza Unii Europejskiej. To rekord, jeśli chodzi o wszystkie państwa członkowskie UE. W rok wydaliśmy przeszło 40 razy więcej wiz niż Niemcy, co jasno pokazują dane Eurostatu.

Nieprawidłowości, które bada prokuratura z CBA, dotyczą placówek dyplomatycznych Polski w Hongkongu, Tajwanie, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Filipinach, Katarze oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nielegalni imigranci są oczywiście problemem, ale "zalegalizowani" w przez Polskie Państwo za łapówki są problemem znacznie większym, bo ci pierwsi są znacznie łatwiej weryfikowalni i mają znacznie mniejsze możliwości przemieszczania się.
Poza tym wg Polskiej Straszy granicznej w ostatnich miesiącach na nielegalnych próbach przekroczenia granicy zatrzymano w Polsce nieco ponad 1000 osób. Jak to się ma do tylko tych 350 000 wiz dla ludzi z Afryki czy Azji? Połączyłeś kropki czy jakąś rymowankę ci napisać?

A najbardziej obrzydliwe jest fakt, że skandal z handlem wizami dotyczy rządu, wg którego ulubionym zajęciem imigrantów byłoby gwałcenie polskich kobiet i podpalanie samochodów Polaków.

REUTERS, 23/09 - German Chancellor Olaf Scholz on Saturday called on the Polish government to clarify allegations about a cash-for-visas deal for migrants that has roiled Polish politics, as a debate about immigration heats up in Germany.
"The visa scandal that is taking place in Poland needs to be clarified," Scholz said on Saturday at an event. "I don't want people from Poland to simply be waved through," he added.

Scholz hinted that Germany could take steps to control the border with Poland.

In recent years, Germany has already coped with floods of migrants and asylum seekers from Syria and Ukraine.

In a letter to Polish Foreign Minister Zbigniew Rau, EU Commissioner for Home Affairs Ylva Johansson demanded full clarification of the scandal of up to 350,000 purchased work visas for the EU-Schengen
Bobok27.09.2023, 01:40
@Gulasz Ja wiem, czy marny ze mnie detektyw? Trafnie odgadłem, że niewiele zrozumiałeś z tej sytuacji. Niemcy awanturują się o wizy w przekazie TVN. W rzeczywistości awanturują się o nieszczelne granice, z którymi afera wizowa ma tyle wspólnego,co Stalin z katastrofą smoleńską. Owszem, wspólny mianownik jest, ale adwkatnego związku przyczynowo-skutkowego nie ma.
To samo jest z tutaj. Napływają imigranci przemycani szlakiem bałkańskim, a nie ci, którzy dostali lewe polskie wizy. Gdyby było inaczej, to pretensje Niemców nie byłyby adresowane także do Pragi. A są. Połączyłeś już kropki? Może pomóc Ci rymowanką?

P.s. Baśnie Mateusza zostawmy w spokoju. Są tworzone z myślą o określonej grupie odbiorców. Zresztą, podobnie jak i baśnie Tuska o przywróceniu praworządności, uczciwości, merytokracji itp.
Za długo pracuję w pewnych strukturach centralnych, żeby wierzyć politykom lub mediom.

P.s. 2 Daleki jestem od bezrefleksyjnej obrony rządu, ale nie trawie tępej propagandy (rządowej lub antyrządowej), bazującej na złożoności walkowanego problemu.
Gulasz Juliusz Zeżarł27.09.2023, 01:11
@bobok
Detektyw z ciebie marny, dlatego nie możesz zauważyć prostego faktu, że afera "na razie wychodzi, że na niewielką skalę" tylko w pisowskiej telewizji. Bo przecież nawet 25%inteligent nie uwierzy, że Niemcy awanturują się o 200 wiz.
Może nie traktuj ludzi jakby wszyscy mieli intelekt poniżej przeciętnej i spijali bezmyślnie baśnie z ust Mateusza et consortes.
Buła27.09.2023, 01:01
@mundry
Jeżdżę na Kitsee regularnie. Jak Ci wprowadzą szczegółową kontrolę każdego osobowego - póki co większość przejeżdża machnięciem ręki - z zawężeniem do jednego, góra dwóch pasów to będziesz stał w kolejce kilka godzin jak na Serbii. Ciekawe czy Ci wtedy kontrola nie będzie przeszkadzać...?
ot tak26.09.2023, 17:29
Wysłać górali do ameryki i niech tam popierają PiS
a Polskę zostawcie górale dla Polaków
pol26.09.2023, 12:37
Wszystkich celebrytów , celebrytki wybotoksowane ,cwaniaków ,ludzi pokroju Holland wysłać na wschodnią granicę i zlikwidować mur ,niech na własnej skórze odczują ubogacenie kulturowe .
Bobok26.09.2023, 12:21
Czytam komentarze i nie wierzę :)
Komentarz Gulasza jak zawsze błyskotliwy i pozbawiony treści. Podejrzewam, że to facet 50-60, który w rodzinie i otoczeniu uchodzi za piekielnie inteligentną bestię, bo zawsze znajdzie rym, nieoczywiste (choć płaskie) skojarzenie itd. Pewnie jako jedyny ma też maturę (taką, wiecie, z lat 80., dzisiaj jak doktorat, he, he, he, he...).
Reszta - usłyszeli, że afera, że wizy, że MSZ. To musi, że o tyk migrantów chodzi, nie?

1. Kontrola powraca, ponieważ pieklą się Niemcy. Od dawna alarmują, że przez Polskę i Czechy wjeżdża do nich morze imigrantów. Z Austrią kontrolę na granicy już mają. Chcą mieć z nami.
2. Gdyby Niemcy zamknęli granice przed wyborami, to dla mało sprawnych intelektualnie byłby to sygnał, że aj, waj! Panie, z Unii wyrzucają! Doigralismy się! Dlatego PiS chce uniknąć takiego scenariusza.
3. Wizy dla imigrantów, ewentualna korupcja (pytanie na jaką skalę, na razie wychodzi, że niewielką), a ochrona granic przed wędrówką ludów Afryki i Plw. Arabskiego, to są trzy różne rzeczy, które tutejszym komentatorom złały się w jedno.
Jak niektórym Putin, Hitler, Stalin i pierogi rusk... eee... ukraińskie! Ukraińskie, chciałem napisać! Przepraszam :(
mundry26.09.2023, 12:19
@Buła
Co ci przeszkadzają kontrole,wybierz się do kasztana przez Kitsee albo do Niemca przez kufstein od Brennero,przekonasz się po co są kontrole busów i autobusów.
Jo26.09.2023, 10:38
A czemu nie zamknąć wszystkie granice dookoła Polski.
Gulasz Juliusz Zeżarł26.09.2023, 09:44
Dlaczego nie ma kontroli na granicy Niemieckiej? Wszak Mateusz ciągle gada o tym, że Niemcy nas atakują. Dlaczego Mateusz jeszcze nie wpadł na to, że te złe Niemce złośliwie nam wysyłają imigrantów z kupionymi polskimi wizami (może nawet to oni dają im na łapówki ???:), żeby imigranci potem wracali do Niemiec, że są niby z Polski, żeby mogli jak zwykle niesłusznie przy*****ć się do najlepszego rządu na świecie (zapewne z zazdrości, że nie mają takiego Mateusza, jak my)
zpodhalanskiej26.09.2023, 09:01
Najpierw sprzedaja wizy jak sasias sasiada a teraz bezpiecznych udaja bravo pis
yamakay26.09.2023, 07:28
obracanie kota ogonem sami wpuscili teraz zwala wine na Słowaków ja wam nie wstyd....
Wacek26.09.2023, 06:42
Podhale popieram pis a dostaje drożyzne, kontrolę na granicy, aferę wizowa, propagandę tvp. Dalej głosujcie na pis .........
ręce zaciera26.09.2023, 06:09
Poseł Sterczewski w roli kierowcy,oczywiście trzeżwy.
widz26.09.2023, 04:37
Siedzą trole i trolują . Po to jest straż graniczna żeby kontrolować .Odezwał się mądry który non stop siedzi na granicy '''buła ; .
Buła26.09.2023, 00:47
Ta ekipa rządząca robi wszystko, żeby nasz Kraj wyprowadzić z Unii i przywrócić szlabany na granicach. Niestety, jej elektorat nawet nie wie, co to kontrola graniczna, bo granicy w życiu na oczy nie widział.
Osiol25.09.2023, 21:42
A wizy kupione nadal są ważne? Tak tylko pytam czy przepuszczą z taką wiza
Optymista25.09.2023, 21:27
I ciekawe gdzie ich deportują? Pewnie do innego państwa UE, chyba że będą przerzucać za płot do Białorusi
cba25.09.2023, 20:11
Swoje zarobili, to już można !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl