26.09.2023, 11:00 | czytano: 7385

Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem już tętni życiem (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Pojawiły się autobusy i busy, a razem z nimi pasażerowie i turyści. Na tę chwilę miejscowi i turyści czekali od dawna.
Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem rozpoczął funkcjonowanie. Autobusy i busy mają możliwość dojazdu od ul. Chramcówki, a także Szymonów, co w przypadku autobusów dalekobieżnych ułatwi i przyspieszy dojazd oraz wyjazd.
W pierwszej części dworca bliższej centrum miasta znalazły się przystanki dla busów wożących turystów w pobliżu najpopularniejszych szlaków turystycznych jak Morskie Oko, czy Dolina Kościeliska. Przystanki ma tu także komunikacja rozwożąca pasażerów po okolicznych miejscowościach. Oczekujący na odjazd mogą odpocząć na ławkach pod niewielkimi zadaszeniami w kształcie górskich szczytów ozdobionych starymi fotografiami.

- Wszystko wygląda pięknie, bo jest nowe. Czas jednak pokaże, czy rozwiązania są funkcjonalne - mówi kierowca autobusu oczekującego na odjazd.

Tylna część dworca z dojazdem od ul. Szymony, to zadaszone perony dla autobusów dalekobieżnych. W tym miejscu znajduje się także postój dla TAXI.

Monitoring oraz bliskość Straży Miejskiej zapewnia bezpieczeństwo zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców. Dobre nagłośnienie dworca oraz komunikaty o odjazdach ułatwiają poszukiwania peronu. Pomyślano także o specjalnych miejscach postojowych “Kiss and Ride”, na których można się zatrzymać do 3 minut. Uruchomione zostały także światła na przejściu dla pieszych nieopodal dworca, a szlaban na parkingu wielopoziomowym został otwarty aby kierowcy mogli wjeżdżać na miejsca postojowe.
Do pełni szczęścia brakuje już tylko funkcjonującego dworca kolejowego. Cały czas trwają prace przy budowie peronów.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ewa26.09.2023, 23:51
W artykule jest błąd nie od strony Smrekowej tylko od strony ul.Szymony...

Dziękujemy. Moderator.
propaganda26.09.2023, 20:48
lemingu nie doskonaly3 to sa pieniadze Polakow, wielokrotnie wyrzucane w bloto, a wy bijecie sukcesy za przeniewierzanie pieniedzy narodu.
leming doskonały26.09.2023, 18:14
Pomyśleć, że to wszystko zasługa Pana Żarneckiego, który wykupując stary dworzec PKS wymusił na władzach Zakopanego podjęcie decyzji budowy nowego dworca autobusowego, który powinien nosić Jego Imię. Gdyby nie te zmiany - decyzje, Zakopane do dzisiaj by dziadowało na starym dworcu PKS. :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl