13.10.2023, 08:32 | czytano: 1301

Zakopane przebuduje przejścia dla pieszych

Fot. UM Zakopane
Za 1,8 mln zł pozyskanych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg, Zakopane rozpocznie przebudowę przejść dla pieszych: na ul. Piłsudskiego - na skrzyżowaniu z ul. Tetmajera oraz ul. Makuszyńskiego, a także na ul. Kasprusie - na skrzyżowaniu z ul. Orkana oraz ul. Pod Lipkami.
W ramach inwestycji wykonane zostaną przejścia dla pieszych w formie wyniesionych skrzyżowań, dedykowane oświetlenie oraz oznakowanie poziome i pionowe.
Kolejne dwa projekty to wyczekiwane przez mieszkańców remonty dróg gminnych – ul. Toporowa Cyrhla i ul. Antałówka Boczna.

Źródło: UM Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
więcej troski o widoczność tych niebezpiecznych mi13.10.2023, 10:25
W Zakopanem , to nie jest istotne by wydawać niepotrzebne pieniądze na przebudowy , ale przede wszystkim w interesie burmistrz a powinno być to by te przejścia były oznaczone , pomalowane zebry i by były widoczne i w dzień i w nocy , a tego brakuje, tej troski . Przez kilka ostatnich lat nawet nie malowano wszędzie zebr , bo oszczędzało się na Sylwestra Marzeń, którego mieszkańcy mają już powyżej uszu. Może po wyjeździe prezesa Kurskiego , presja na to zadanie osłabnie , a burmistrz zacznie więcej troski przejawiać o przejścia i ich oznakowanie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl