02.11.2023, 14:54 | czytano: 2501

Piraci drogowi zatrzymani przez policję. Stracili prawa jazdy

Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obaj kierowcy już stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, otrzymali wysokie mandaty oraz punkty karne.
1 listopada policjanci zakopiańskiej drogówki w ramach akcji „Wszystkich Świętych” prowadzili działania w rejonie cmentarzy oraz na głównych trasach prowadzących do Zakopanego. Wieczorem w Białym Dunajcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 65 km/h. Kierowca jechał przez miejscowość z prędkością 115 km/h w rejonie przejścia dla pieszych prowadzącego m.in. na cmentarz. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 39-latek z powiatu krakowskiego. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące, ponadto otrzymał 2000 złotych mandatu karnego oraz 14 punktów karnych.
Kolejny kierowca, który jechał z nadmierną prędkością zatrzymany został w Poroninie na zakopiance tuż przed północą. 20-letni kierowca BMW z powiatu nowotarskiego jechał z prędkością 110 km/h. On również stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat karny oraz punkty karne.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
orawianin03.11.2023, 12:33
Ja to bym przyglądnął się również policji jężdzący w grupie speed o nr ..398 wczoraj w podsarniu jechałem z prędkością ponoć 55km/h a ciekawe ile oni jechali bo widziałem w lusterku jak się do mnie zbliżają to się pytam czy im wolno jeździć w terenie zabudowanym bez właczonej sygnalizacji powyżej 50 km/h i czy można sprawdzić na ich wideo rejestratorze z jaką prędkością jechali by mnie dojechać. na logikę skoro ja jechałem 55 km/h i oni mnie dojechali to logiczne jest to ze musieli jechać powyżej 55 km/h. a skoro jechali powyżej 55 to też oni złamali prawo czy nie?.proszę o podpowiedz bo wczoraj miało takie miejsce i chciałbym wiedzieć czy można od nich wymagać jeżdżenia zgodnie z przepisami a czy oni są ponad prawem bo po ich zachowaniu takie odniosłem wrażenie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl