07.11.2023, 16:32 | czytano: 3149

Asfaltowanie nowego ronda

Fot. GDDKiA
W czwartek i piątek drogowcy będą kłaść ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na rondzie budowanym na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i Spyrkówka w Zakopanem. Prace będą prowadzone na odcinku ok. 300 m, poza samym rondem obejmą też część ul. Kasprowicza (DK47) i fragment ul. Spyrkówka. Roboty potrwają od 9 do 17, w tym czasie obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Wjazd na ul. Spyrkówka od strony ul. Kasprowicza będzie zamknięty.
W przyszłym tygodniu ułożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu na „ślepym” wlocie ronda od strony torów kolejowych. Te prace nie będą powodowały konieczności wprowadzenia ruchu wahadłowego.
Po położeniu ostatniej warstwy asfaltu można będzie montować znaki drogowe i barierki, prowadzić ostatnie prace brukarskie i wykończeniowe oraz porządkować teren. Oznakowanie poziome wykonane zostanie za kilka tygodni, ze względów technologicznych nie można go malować od razu po położeniu asfaltu.

Budowa nowego ronda to inwestycja o wartości ponad 9,5 mln zł. W jej ramach powstają chodniki, ścieżki rowerowe i dwie zatoki autobusowe. Przebudowanych zostało 10 zjazdów z drogi krajowej. Inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Nowe rondo będzie miało cztery zjazdy. Jeden z nich będzie prowadził do planowanej, nowej drogi gminnej. Rondo powstaje na podstawie porozumienia GDDKiA z gminą Zakopane. Samorząd sfinansował przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a GDDKiA realizuje i finansuje roboty budowlane.

Budowa zaczęła się w listopadzie 2022 r. Zakończenie inwestycji planowane jest w kwietniu 2024 r.

Źródło: GDDKiA, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl