13.11.2023, 14:48 | czytano: 1578

I Debata Historyczna w Wańkówce "Wolność kocham i rozumiem"

Fot. UG Poronin
PORONIN. 12 listopada w Wańkówce odbyła się I Debata Historyczna „Wolność kocham i rozumiem”. Jej pierwsza odsłona zatytułowana była „Wędrówka po dziejach walki o niepodległość od rozbiorów do współczesności”.
W debacie wzięli udział: misjonarz z Afryki ks. Stanisław Stanisławek, starosta tatrzański Piotr Bąk, zastępca dyrektora Muzeum Tatrzańskiego Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan Oddział Poronin Bronisław Chowaniec-Lejczyk, laureat olimpiad historycznych Mateusz Bobak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie Piotr Malinowski.
Na zakończenie panie z zespołu Zyngry wykonały pieśni patriotyczne oraz zachęciły uczestników debaty do wspólnego śpiewania.

Źródło: UG Poronin, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol13.11.2023, 15:57
Dobrze tak przekazać młodym Polakom niezadluzony kraj, polską bankowość, nowoczesny przemysł, polski handel polak w polsce gospodarzem z dumą można rzec w debacie.
xyz13.11.2023, 15:41
Po co te wszystkie debaty patriotyczne i tak każdy myśli po swojemu.Bóg,Honor,Ojczyzna to czasy zamieszłe.Dzisiaj cwaniactwo,złodziejstwo i prywata-to ''cnoty''dla wielu.Nawet mając 2 posłanki w sejmie p.Weronikę i p.Jagnę ze smutkiem patrzyliśmy jak odtrąciły słowo Bóg przy przysiędze poselskiej.Przystępują do pracy ale bez Boga.Więc słabo żeście edukowali na tym Podhalu,skoro takich macie wybrańców.A mnie uczono aby każdą pracę zaczynać znakiem krzyża,wtedy będzie dobrze wykonana.Smutne to i daje do myślenia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl