29.11.2023, 13:19 | czytano: 2483

Gmina gotowa na zimę. Najdłużej czekali mieszkańcy Poronina

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Dopiero za czwartym razem wybrano firmę, która tej zimy będzie odśnieżać drogi w Poroninie, Stasikówce i Suchem. Urząd gminy zorganizował cztery przetargi, czekając aż ceny ofert spadną. Mieszkańcy zaczęli się niepokoić i pytać, co gmina zrobi, gdy spadnie śnieg.
- Gminni urzędnicy milczą na ten temat i informują, że jest zapewnione odśnieżanie awaryjne. Mieszkańcy jakoś sobie radzą, ale co będzie gdy do miejscowości zaczną napływać turyści? Już w poprzednich latach z odśnieżaniem było bardzo kiepsko, a teraz z odśnieżaniem awaryjnym jest tak jakby go w ogóle nie było - napisał do redakcji nasz czytelnik.
- Zawsze mamy możliwość zlecić odśnieżanie w trybie awaryjnym - uspokajała na ostatniej sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń.

Wójt poinformowała wówczas, że w prawie wszystkich sołectwach udało się wybrać firmy do odśnieżania. Wyjątkiem były sołectwa Poronin, Stasikówka i Suche. Dla nich trzech gmina wybiera jedną firmą odśnieżającą. W tym roku aż trzykrotnie unieważniała przetarg licząc na obniżenie ofert. Ostatecznie, z końcem listopada, udało się wybrać firmą i podpisać umowę na odśnieżanie tych miejscowości.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl