30.11.2023, 11:52 | czytano: 5827

Kamery na zakopiance nadal nie działają

Od półtora roku nie działają kamery na zakopiance należące do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. GDDKiA nie tłumaczy dlaczego, ale ich wyłączenie zbiegło się z rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Czy i kiedy zostaną znowu włączone?
Niemal wszystkie kamery na drogach krajowych w Polsce są zablokowane, a praktycznie wszystkie na wschodniej ścianie kraju. Nie działają również kamery na zakopiance. Przez lata, do początku 2022 roku, pokazywały kierowcom aktualny stan drogi na kilku odcinkach zakopianki m.in. w Skomielnej Białej, Chabówce, Rdzawce, w Nowym Targu, Białym Dunajcu czy Zakopanem. Chętnie korzystali z nich kierowcy podróżujący trasą Zakopane - Kraków. - Aktualnie trwa przerwa w dostępie do tej usługi. Poinformujemy o jej przywróceniu - informowała wówczas Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.
Minęło półtora roku i nic się nie zmieniło. Gdy kilka dni temu zapytaliśmy o kamery w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, otrzymaliśmy taką odpowiedź: - Obecnie ta funkcjonalność została wyłączona. Jeżeli w przyszłości obraz z kamer będzie przywrócony, będziemy o tym informować - przekazał Kacper Michna.

Można natomiast oglądać obraz z kamer na drogach wojewódzkich w naszym regionie. Kamery dostępne są: kliknij TUTAJ

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
A.T.02.12.2023, 07:50
A może działają , tylko władza ma dostęp ?
miple30.11.2023, 16:25
GDDKiA to prywatna firma?
Jola30.11.2023, 13:11
Wyłączony jest również czas przejazdu na zakopiance na stronie GDDKiA. Wykres czasu z podglądem z innych działąjacych kamer (np https://www.zdw.krakow.pl/kamery-na-drogach/ ) dużo pomagał przy planowaniu dojazdu do pracy szczególnie w okresie letnim i zimowym
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl