01.12.2023, 12:05 | czytano: 2303

Dwaj piraci drogowi straciłi prawo jazdy

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
NOWY TARG. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas wczorajszych działań pn. "Prędkość" ujawnili 23 kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Dwóch kierujących w wieku 28-lat na terenie obszaru zabudowanego przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
Po godzinie 11 w Jabłonce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierowcę, który na terenie obszaru zabudowanego jechał z prędkością 102 km/h. Dwadzieścia minut później 28-latek kierujący citroenem pędził 108 km/h, pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.
Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych: "Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy. Nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności, odpowiednim dystansie od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do tych trudnych warunków drogowych. Pamiętajmy o zapewnieniu widoczności sobie oraz dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Apelujemy do kierowców, aby odpowiednio przygotować swoje pojazdy do podróży w zimowych warunkach, aby zwrócić uwagę na stan ogumienia i wyposażyć samochód w odpowiednie opony. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać".

KPP w Nowym Targu, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ostrożny01.12.2023, 22:59
Kierowco !!! a kto ten budżet łata < Policja czy te durnie co tak jadą < ja nie spotkałem kogoś ,żeby jadąc 50 km/h miał zabrane prawo jazdy
mieszkaniec Kościeliskiej alei01.12.2023, 14:44
Tylko dwoje??? A w Zakopanem na ul. Kościeliskiej to systematyczne wyścigi na fula i bez żadnej reakcji policji . Może kiedyś się obudzą stróże prawa ? Gdzie się im tam śpieszy ? Do Chochołowa , Witowa , czy na Słowację może?
Kierowca01.12.2023, 13:00
Służą tylko do łatania budżetu, a jak dziewczynka umierała na mrozie to policjant przesłuchiwał godzinę ojca. W rezultacie i tak nie podjęli żadnej czynności. Dziewczyna nie żyje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl