20.12.2023, 10:30 | czytano: 5242

Tadeusz Czepiel do burmistrza: "Pomogliśmy panu wygrać, ale pan zdradził. Oszalał pan!"

Kadr z nagrania sesji
Ostro na sesji Rady Miasta i Gminy w Czarnym Dunajcu. Burmistrz Marcin Ratułowski zapowiedział, że zwoła konferencję i ujawni nagrania, na których widać jak przewodniczący Tadeusz Czepiel zabiera teczkę z jego dokumentami. - Panu nie chodziło o dokumenty, ale o to żeby zniszczyć, żeby Czepiela tu nie było. Oszalał pan! - odpowiedział mu przewodniczący.
Temat rzekomego przywłaszczenia dokumentów poruszył na ostatniej sesji radny Paweł Dziubek. Przypomnijmy, iż w maju burmistrz Marcin Ratułowski złożył na policji doniesienie, że przewodniczący rady Tadeusz Czepiel zabrał jego teczkę z tajnymi dokumentami urzędowymi. Czepiel zaprzeczył, że zrobił to celowo.
- To jest sprawa pomiędzy mną a przewodniczącym i nie podlega ona dyskusji publicznej - uciął próbę dyskusji na ten temat burmistrz.

- Pan żeś wydał na to nasze publiczne pieniądze i pan mi mówi, że to prywatna sprawa? Trzeba było sobie wydać na to prywatne pieniądze - mówił radny Dziubek.

- Dobrze pan wie, że w teczce, która została mi zabrana, znajdował się dokument urzędowy - odpowiedział burmistrz Ratułowski.

- Zrobił sobie pan cyrk z tej rady, z przewodniczącego, wydałeś pan 10 tys. zł, więc myślę, że je pan zwróci - zaapelował radny.

- W tej sprawie zostało już wszystko powiedziane. Sprawa jest w toku i myślę, że się w tej sprawie będzie jeszcze dużo działo - próbował zakończyć dyskusję burmistrz.

Radny Dziubek stwierdził, że to nie przewodniczący zabrał dokumenty, ale burmistrz zapomniał ich zabrać i dobrze się stało, że Tadeusz Czepiel się nimi zainteresował. Inaczej mogłyby trafić w niepowołane ręce.
Po kolejnych pytaniach i komentarzach radnego Dziubka, burmistrz Ratułowski zapowiedział: - Na najbliższej sesji pokaże jak było, pokażę jak dokumenty zostały zabrane i zwołam w tym zakresie konferencję. Wszystko jest nagrane. Niech opinia publiczna się z tym zapozna. To, jaką linię obrony przyjął pan przewodniczący, ma się nijak do tego, co się wydarzyło w tym dniu.

- Panie burmistrzu, bawi się pan mną, ludźmi - skomentował dyskusję przewodniczący. - Nie wiem czy mnie pan chce zastraszyć? W czerwcu otrzymałem umorzenie, brak podstaw do wniesienia aktu oskarżenia. Chcę, żeby pan ujawnił to nagranie. Ale niech ujawni pan też swoje przesłuchanie. Panu nie chodziło o dokumenty, ale o to żeby zniszczyć. Oszalał pan!

Przewodniczący dowodził, że dokumenty, które miał rzekomo celowo zabrać, nie były tajne. Przekonywał, że w zeznaniach, jakie złożył burmistrz, jest nieprawda.

- Panu nie był potrzebny dokument. Panu było potrzebne, żeby Czepiela tu nie było i paru osób nie było - dodał. - Jak pan potrzebował w wyborach pomocy, wiedział pan z kim rozmawiać. Pomogliśmy panu wygrać, ale pan zdradził. Mówię to wprost.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Adam21.12.2023, 07:27
Panie Czepiel i panie Dzielski...pora odejść.
Bill21.12.2023, 07:16
Hańba i jeszcze raz Hańba. Jest gorzej niż myślałem, a wydawało się że mamy teraz normalnych ludzi. Kiedy Oni się w końcu zajmą problemami ludzi ,wsi co jest potrzebne do zrobienia ale to nieważne.Najwazniejsze jest żeby pokazać kim się nie jest i skakać, a każdy z Nas jest tylko człowiekiem ,ale niektórych obywateli to nie dotyczy są ponad wszystko tak myślą (
Mylycja20.12.2023, 15:41
Wart Pac pałaca a pałac Paca, dobraliście się idealnie.
Sikawkowy20.12.2023, 13:34
Jedno jest pewne !!
Marcin wiedz ze jeśli będziesz miał choc jednego radnego z obecnej rady to u nas głosu nie masz.
Osiol20.12.2023, 12:52
A gdyby w tej gminie nakręcić kolejne odcinki serialu,,Ranczo ''
Pamiętać jakby jakieś tandiemy były o mojej prowizji za pomysł
Juchas20.12.2023, 11:25
Jak czytam,myślę że nie są gorsi od posłów.i ja w tej gminie mieszkam.wstyd i wstręt czuje,a nas w konia robią.gdzie się tylko da żeby zaistnieć.
Polityka pełna gębą.
łaska Pańska na pstrym koniu je....20.12.2023, 10:48
On oszalał i wydaje się mu podobnie jak Tuskowi ,że Pana Boga za nogi trzyma, a łaska Pańska na pstrym koniu jeździ !!! O tym wielu zapomina i sądzą , ,że tak będzie na wieczność!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl