24.12.2023, 13:19 | czytano: 6885

Przebudowa ul. Ludźmierskiej - "Rozwiązania drogowe zostały narzucone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich"

arch. Podhale24
NOWY TARG. Do 29 grudnia br. można składać uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 37 (Kasprowicza). Projekt przebudowy ulicy Kolejowej i Ludźmierskiej z przejazdem kolejowym budzi spore emocje i protesty.
- Projekt tego planu wywołuje sporo kontrowersji, co spowodowane jest przyjętymi tam propozycjami nowych rozwiązań drogowych. Rozwiązania te zostały narzucone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - zarządcę ul. Ludźmierskiej w związku z trwającymi pracami projektowymi nad przebudową skrzyżowania tej ulicy z linią kolejową na skrzyżowanie bezkolizyjne - mówi Grzegorz Watycha.
Od wielu lat trwa debata nad rozwiązaniem problemu korków na linii przejazdu wschód-zachód, które są efektem zamykania rogatek na czas przejazdu pociągów.

Konsultacjom społecznym poddano cztery warianty budowy bezkolizyjnego skrzyżowania, ale preferowane są dwa. Zakładają one budowę drogi pod linią kolejową. Oznacza to wykopanie tunelu pod torami.

W tym miesiącu odbyła się publiczna dyskusja na temat planowanej inwestycji.

- Konkluzja z przeprowadzonej z licznym udziałem mieszkańców i przedsiębiorców dyskusji publicznej byłą taka, aby wstrzymać procedowanie tego planu przynajmniej do czasu wydania decyzji środowiskowej dla tego przedsięwzięcia. Decyzja zostanie podjęta po zakończeniu procedury pierwszego wyłożenia i analizie złożonych do tego projektu planu uwag - dodaje burmistrz Watycha.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kuba24.12.2023, 22:54
Dzisiaj pociągi jeździły normalnie a korków nie było!!!
Aha...galerie zamknięte.
to burmistrz zwrócił się do gdkia o remont w śladzie a teraz ściemnia.
niech ten człowiek już nic nie buduje w Nowym Targu.
obiektywny24.12.2023, 20:03
teraz się nad tym zastanawiają , a jak remontowali tory i był przejazd obok to nie można było wtedy zrobić wykopu pod tunel pod torami < teraz znów rozgrzebywać i tak już zakorkowaną ulicę Ludźmierską < takie jest życie < ale nie myślcie że na zachodzie lepiej to robią < z jedną tylko różnicą , tam nikt o nic nikogo nie pyta < wesołych Świąt i więcej wiary w Nowym Roku >
Osiol24.12.2023, 15:23
Zlikwidować tory, puścić nowe wzdłuż obwodnicy nowa linie, stacja kolejowa w okolicach BP i spokój na wieki, ile pokoleń urzędników i ich dzieci rozwiązuje ten problem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl