28.12.2023, 19:01 | czytano: 2510

U wylotu Doliny Małej Łąki ma powstać dwupoziomowy parking

zdj. Marcin Szkodziński
Radni z gminy Kościelisko dali zielone światło inwestorowi, który chce zbudować u wylotu Doliny Małej Łąki dwupoziomowy parking nanosząc zmiany w studium.
W sezonie znalezienie miejsca parkingowego przy Dolinie małej Łąki graniczy niemal z cudem. Pojazdy parkowane są wzdłuż gruntowej drogi zajmując. Od niedawna powstał także plac parkingowy w zagłębieniu terenu i właśnie w tym miejscu inwestor chce zbudować dwupoziomowy parking.
- Projekt ma naturalnie wpisywać się w przestrzeń, a nie występować jako swego rodzaju dominanta, która ją zaburzy. Budynek do obsługi parkingu będzie znajdować się pomiędzy poziomami. Nie będzie posadowiony na górnej płycie - informuje o projekcie, koncepcji Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Inwestor chciał aby razem z inwestycją dwupoziomowego parkingu powstała infrastruktura towarzysząca. Radni jednak tą propozycję odrzucili.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
mario30.12.2023, 19:31
Szkoda,że nie 4 piętrowy i jeszcze drugie tyle w dół.ważne by kasa się zgadzała i napędzała.
Stach29.12.2023, 19:56
Najbardziej w tamtym miejscu podoba mi się ta kobieta która ma nielegalny parking po drugiej stronie drogi i wbiega przed auta wjeżdżające na ten parking i kieruje na swój. Nie pozdrawiam tej baby.
Zakop29.12.2023, 16:28
Zniszczycie wszystko, liczy się tylko kasa, jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych, nie trzeba budować dwupoziomowego parkingu, turyści mogą dojść albo dojechać busem, chcecie żeby przyjezdni zadeptali kolejną dolinę. Wystarczy zobaczyć do czego doprowadził TPN z doliną Strążyską to drugie Krupówki. Dramat jak betonuje się wszystko wokół.
Zenek28.12.2023, 21:22
Zniszczycie wszystko
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl