07.01.2024, 12:58 | czytano: 1391

"Bezpieczny autokar - ferie 2024". Wykaz punktów kontroli autobusów

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Zbliżają się ferie zimowe, podczas których policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
Od 15 stycznia - 28 stycznia jako pierwsi wypoczywać będą uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

W Nowym Targu nie ma stałego miejsca kontroli, ale zgłoszenia można kierować na numer telefonu 47 834 64 00. W Zakopanem punkt kontroli znajduje się na Jaszczurówce - na parkingu u wlotu do Doliny Olczyskiej (numery telefonu 47 834 75 23, 47 834 74 00).

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.
Dodatkowo na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
małolatka07.01.2024, 15:39
W pierwszej kolejności firma ... sprawdzić busy i autobusy czy sprawne i czy kierowcy jedzą legalnie .
zbooj07.01.2024, 14:37
Na początek niech sprawdzą lokalnych przewoźników na lokalnych liniach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl