17.01.2024, 13:17 | czytano: 1524

Policyjne patrole narciarskie dbają o bezpieczeństwo na stokach

zdj. KPP w Zakopanem
Na kilku stokach w powiecie tatrzańskim pojawiły się kolejne policyjne patrole narciarskie. Wśród policjantów jeżdżących na nartach są ratownicy i instruktorzy narciarstwa. Policjanci na stoku czuwają nad bezpieczeństwem wielbicieli zimowego szaleństwa.
W patrolach jeżdżą funkcjonariusze pionu prewencji, odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, mający narciarskie doświadczenie, instruktorzy narciarstwa. Wczoraj jeden z patroli pełnił służbę na stoku Harenda w Zakopanem.

Policjanci na stoku i w jego obrębie czuwali nad bezpieczeństwem wielbicieli zimowego szaleństwa. Podczas służby nie obeszło się jednak bez kilku pouczeń w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

- Ferie, śnieżna pogoda oraz wyjątkowe położenie tego stoku spowodowało, że od rana pojawiło się tam wiele grup dzieci i młodzieży. Policjanci szczególną uwagę zwracali na właściwe sprawowanie opieki nad najmłodszymi uczestnikami zabawy na stoku. Oprócz zadań prewencyjnych na stoku narciarskim policjanci przyglądali się również temu, co dzieje na parkingu, w pobliżu kas biletowych czy też wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Zwracali również uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki. Przypominali o obowiązku używania w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przystosowanego przez osoby do ukończenia 16 roku życia. Do zakończenia służby nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń na tym obiekcie narciarskim - komentuje asp. sztab.Roman Wieczorek z KPP w Zakopanem.


opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Podatnik20.01.2024, 20:16
Patrolują tereny prywatne? To może dlatego tak trudno spotkać patrole piesze na terenie miasta.
góral18.01.2024, 20:20
To tak samo jakby policja pilnowała na drodze po prywatnej, po działkach prywatnych. Może być tylko że na koszt właściciela a nie wszystkich podatników. Oni przecież trzepią kasę więc ich stać na opłacenie policji.
Skromny narciarz spod Kasprowego18.01.2024, 06:16
Dlatego nie jeżdżę tam gdzie oni szpanują!!!
Anatoly17.01.2024, 21:53
Ostatnio widziałem jak w krzakach ukryci na stoku prędkość sprawdzli...
co mówi prawo?17.01.2024, 20:32
A są wyposażeni w służbowe alkomaty i jaki artykuł kodeksu pozwala im tam działać legalnie , bo wielu to jara?
gazda17.01.2024, 20:26
Bardzo dobrze że policja jest na stoku tylko żeby to było na koszt właściciela wyciągu. To są tereny zazwyczaj prywatne i obowiązkiem właściciela wyciągu jest zadbanie o bezpieczenstwo na jego terenie.
Mylycja17.01.2024, 16:56
Czy właściciele tych prywatnych biznesów partycypują w utrzymaniu policjantów? Jeśli nie to ja też zapraszam panów do pilnowania mojego interesu.
Lol z Chyrowej17.01.2024, 14:05
Nawet na stokach śnieżnych musi być oprawca "czyt.policja" organ porządku władzy! Powinien być w każdej knajpie lodowisku czy basenie krawężnik, bo oni tak pilnują że ludzie są bezpiecznie że aż strach pomyśleć! Jak na gubałówce od świtu do zmroku w najlepsze stoją stoliki z trzema kartami to wtedy nigdy ich (krawężników) nie ma!!
Tak policja da o bezpieczeństwo?! Policja dba o jak największą ilość wystawionych mandatów!
Osiol17.01.2024, 13:48
Może mimisterstwo utworzyć(wypoczynku zimowego) które by tworzyło przepisy kodeksy taryfikator wykroczeń.... Równolegle tworzyć drugie dotyczące wypoczynku letniego na plazy i budowli tymczasowych z piasku
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl