17.01.2024, 15:33 | czytano: 2281

Zmiana organizacji ruchu w związku z Pucharem Świata FIS

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
ZAKOPANE. Od piątku 19 stycznia od godziny 8:00 do niedzieli 21 stycznia, do godziny 21:00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na czas przeprowadzenia zawodów Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich.
Od 19 stycznia, od godziny 08:00 utworzona zostanie strefa B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach. W organizacji ruchu założono dwa warianty wyłączenia dróg dla ruchu samochodowego. Decyzje o wyborze wariantu będzie podejmować Policja na podstawie sytuacji na drogach oraz ilości kibiców.
Wariant pierwszy zakłada wyłączenie z ruchu samochodowego następujących ulic:
- ul. Bronisława Czecha na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do skoczni,
- ul. Piłsudskiego od ul. Jana Sabały do skoczni,
- ul. Zwierzyniecka na odcinku między ul. Szymanowskiego i ul. Piłsudskiego,
- ul. Szymanowskiego na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do ul. Piłsudskiego.

Wariant drugi rozszerzony zakłada wyłączenie z ruchu samochodowego następujących ulic:
- ul. Bronisława Czecha na odcinku od ronda Jana Pawła II do skoczni
- ul. Piłsudskiego od ul. Jana Sabały do skoczni
- ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Jana Sabały
- ul. Tuwima od skrzyżowania z ul. Jana Sabały

Zakaz ruchu w obu kierunkach na ww. ulicach nie będzie dotyczył: pojazdów organizatora, służb miejskich, stałych mieszkańców zamkniętego odcinka drogi, zaopatrzenia w godzinach od 22: 00 do 12:00 oraz posiadaczy identyfikatorów wydanych przez burmistrza Zakopanego.

Parkingi zlokalizowane na ul. Bronisława Czecha od ul. Żeromskiego oraz na ul. Piłsudskiego zostaną wyłączone już od wczesnych godzin porannych w piątek 19 stycznia.

W razie konieczności i zwiększonego napływu kibiców zmiana organizacji ruchu może zostać wprowadzona wcześniej lub zostać przedłużona w oparciu o decyzję Policji.
W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu w dniach 20-21.01.2024 r. nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej. W ramach linii nr 18 komunikacji miejskiej (Tetmajera, Piłsudskiego, Karłowicza, Olcza, Guty) z obsługi zostaną wyłączone następujące przystanki: Piłsudskiego TOPR (dwustronnie), B. Czecha Skocznia (dwustronnie), B. Czecha COS (dwustronnie).

Trasa przebiegu linii na czas zawodów Pucharu Świata: Kościuszki Rejon Dworca –
Tetmajera – Piłsudskiego – Sabały – Zamoyskiego – Chałubińskiego – Przewodników Tatrzańskich – Karłowicza – Olcza – Guty – Kościuszki Rejon Dworca i z powrotem.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl