20.01.2024, 08:37 | czytano: 2440

Nowa siedziba biblioteki już wkrótce. Wcześniej była tu szkoła

Fot. UG Czorsztyn
Zakończyła się adaptacja budynku szkoły podstawowej w Kluszkowcach na Gminną Bibliotekę Publiczną. Obecnie trwają ostatnie prace związane z meblowaniem i dekorowaniem wnętrz. Już wkrótce będzie możliwość korzystania z usług bibliotecznych w nowej lokalizacji.
Dzięki wykonanym pracom, budynek szkoły podstawowej w Kluszkowcach stanie się siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach.

Nowy lokal biblioteki dostosowany jest do obsługi osób z niepełnosprawnościami i bez barier architektonicznych, a dźwig osobowy umożliwi dotarcie na wyższe kondygnacje. Odpowiednia aranżacja przestrzeni i wyposażenie biblioteki dostosowane są do rodzajów zbiorów oraz do grup wiekowych i kategorii czytelników.

W nowym budynku wydzielona została przestrzeń na wypożyczalnie i czytelnie z księgozbiorem popularnonaukowym. Wydzielono strefę dla seniorów, którą wyposażono w wygodne fotele i stoliki, audiobooki i sprzęt do odtwarzania audiobooków. Do dyspozycji seniorów będzie również komputer z profesjonalnym oprogramowaniem i klawiaturą z dużymi literami oraz myszką BIG Track, fotel masujący i telewizor.


Strefa dla dzieci i młodzieży, oznakowana została jako miejsce do aktywnej pracy z dziećmi i wyposażona w kolorowe meble dostosowane do tej grupy wiekowej. W tej strefie będzie również monitor interaktywny, siedziska, zabawki i gry edukacyjne.

W czytelni komputerowej do dyspozycji czytelników będą trzy stanowiska komputerowe, a w całym budynku dostęp do Internetu szerokopasmowego.
W holu biblioteki zorganizowana została strefa wypoczynku z fotelami i stolikiem.

Źródło: Urząd Gminy Czorsztyn, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
taka prawda22.01.2024, 14:34
Dzięki Pani (Kierownik- Dyrektor) biblioteki w Kluszkowcach , która napisała program dotyczący pozyskania środków pieniężnych na tą wspaniałą inwestycję (bibliotekę w Kluszkowcach.Dziękujemy
Mieszkaniec21.01.2024, 11:05
Jeszcze amfiteatr w Maniowach dokończą i będzie jak w mieście nawet Waldek będzie zazdrościł
zagubiony20.01.2024, 11:24
No i pięknie. Byle dzieci uczyć miłości do książek, wyobraźni, by nie rosło pokolenie wtórnych analfabetów którzy nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać tekstu dłuższego niż internetowy post i docenić piękna literatury.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl