22.01.2024, 09:41 | czytano: 1623

Bezpieczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Blisko 200 policjantów przez trzy dni czuwało nad bezpieczeństwem kibiców, turystów i mieszkańców, podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.
Policjanci zabezpieczali zawody, które w weekend na żywo obejrzało blisko 13 tysięcy kibiców, a kolejnych około 7 tysięcy oglądało skoki w pobliżu skoczni. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanych zawodów, małopolscy policjanci wcześniej przygotowywali się do tego wydarzenia. Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz siły porządkowe organizatora imprezy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników tego widowiska. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców, nie tylko w okolicy skoczni, ale również w Zakopanem.
Mundurowi nie odnotowali poważnych incydentów. Nad koordynacją całości policyjnych działań pracował specjalnie powołany sztab, do którego spływały meldunki od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo. Policjanci po zakończeniu konkursów tonowali emocje niektórych kibiców na terenie miasta, a zwłaszcza w rejonie Krupówek. Natomiast policjanci drogówki pomagali kierowcom w bezpiecznym opuszczeniu Zakopanego. - Weekend ze skokami mamy za sobą, dzięki wytężonej pracy małopolskich policjantów był to bezpieczny weekend -podkreśla asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl