24.01.2024, 09:44 | czytano: 5475

Zlikwidują światła na zakopiance

Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podpisała umowę na budowę nowego węzła w Myślenicach, na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego. Powstanie również kładka dla pieszych. Dzięki tej inwestycji zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna na wjeździe do Myślenic.
Budowa nowego węzła rozpocznie się wczesną wiosną. Pierwsze prace będą polegały na przełożeniu sieci energetycznych niskiego i średniego napięcia, teletechnicznych, kanalizacyjnych, wodociągowych i gazowych, które kolidują z naszą inwestycją. Poza tym konieczna będzie rozbiórka pięciu budynków znajdujących się na placu budowy.
Za realizację inwestycji odpowiada firma Banimex. Budowa potrwa 18 miesięcy, do tego czasu trzeba jeszcze doliczyć przerwy zimowe. Nowy węzeł powinien powstać do końca 2025 roku.

"Dzięki budowie węzła będziemy mogli zlikwidować sygnalizację świetlną, która dziś reguluje ruchem na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. Powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego zbudujemy rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7. Likwidacja świateł i umożliwienie bezkolizyjnego włączania się do ruchu na DK7 zdecydowanie poprawi płynność i bezpieczeństwo" - informuje GDDKiA. "Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu będziemy mogli zlikwidować dotychczasowe przejście, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przekraczać Zakopiankę".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
pomyśl zanim coś chlapniesz24.01.2024, 15:49
Firmy ubezpieczeniowe już zacierają , nie tylko ręce!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl