09.02.2024, 13:07 | czytano: 9802

Halina Szewczyk - kandydatką na wójta Gminy Raba Wyżna

zdj. mat. prasowy
W tegorocznych wyborach samorządowych w Rabie Wyżnej o urząd wójta będzie ubiegać się Halina Szewczyk. Kandydatka przez ostatnie 15 lat kierowała Bankiem Spółdzielczym w Rabie Wyżnej.
Halina Szewczyk 44 lata pracowała w bankowości spółdzielczej. Przez ostatnie 15 lat pełniła funkcję prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Jednak, nie tylko "umiejętności zarządcze są jej atutem", jak sama podkreśla - "w swoim działaniu zawsze stawia na współpracę zespołową".
- Przez lata przekonałam się, że sukces nie przychodzi sam. Osiąga się go poprzez współpracę połączonych serc i umysłów - mówi.

Dlaczego Halina Szewczyk zdecydowała się na kandydowanie? - Odpowiedź jest prosta. Pragnę, aby każdy mieszkaniec gminy Raba Wyżna był doceniany i traktowany z należną mu powagą i szacunkiem - wyjaśnia.

Jej wizja opiera się na idei sprawiedliwości społecznej i bliskości władz lokalnych z mieszkańcami.

mat. prasowy, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Aga27.02.2024, 13:13
Odważna Pani powodzenia :)
Paweł23.02.2024, 07:56
Super osoba, ma Pani mój głos.
raba16.02.2024, 21:02
wnuki bawić a nie do polityki ,starczy tych oszustw
Raba W13.02.2024, 16:48
Kryształowa pani jak to niektórzy piszą to tylko elektorat PIS-u zawsze popierała p.Siarke kiedy były wybory to jakie bikbordy wisiały na banku w Rabce wstyd także nigdy w życiu nie była niezależna wójt musi miec twardą rękę a nie taką jak ma p.Halinka zaraz pół rodziny by pracowało w gminie tak jak w banku było
precz z oszustami i kłamcami13.02.2024, 11:49
Z wyglądu bardzo spokojna pani , ale nie ujawnia swoich preferencji partyjnych i z jakiego komitetu wystartuje , ma to jest istota sparwy. Jak okaże się ,że przed wyborami to niezależna , a p takiej najbardziej trzeba się obawiać.. Takiego oszusta , to już mieliśmy i pozwoliliśmy mu trzykrotnie nabić się w butelkę , a dziś mówi ,że odszkodowania od Niemców już dostaliśmy. Może od dostał , ale nie Polacy i społeczeństwo polskie. Precz z oszustami i zakłamanymi niezależnymi .Polska musi się oczyścić od takich pomiotów na każdym szczeblu władzy .
dziwisz ma tak negatywny elektorat że nie ma skąd 12.02.2024, 21:09
Mariusz
*Kk12.02.2024, 10:40
Morale nas wszystkich ucierpiało po tej aferze, a niesmak pozostal do dzis
Helga12.02.2024, 06:45
Ujada tylko pies i taka jego rola
Tylko kryształowa Halina będzie dobra
Kk11.02.2024, 23:23
A cóż to za osoba o wielu nickach tak się wystraszyła Rajcy i wymyśla niestworzone historie? Oj wyciągnie wam wszystkie afery i niegospodarności w gminie. Jedyny gwarant porządnych porządków - już teraz to widać po ujadaniu.
Skawianin11.02.2024, 19:55
Niech Pan R. zrobi porządek na swoim podwórku a później pcha się do rządów ?.
Rabianin11.02.2024, 19:43
Niesmak pozostaje niezdrowy
Lol11.02.2024, 17:15
*hop - niech używa do woli z prawa z lewa, a nawet z każdej strony :D

Ale nich o sprawiedliwości i krystaliczność nie opowiada. Nich siedzi Tomuś cichutko bo na kolanach w Częstochowie powinien dziękować, że zamiast seksafery w organach ścigania emerytura nastała
Hip11.02.2024, 16:41
Lol Chłopie,zdrowy chłop zdrowe afery
Lol11.02.2024, 08:24
*witam
Chyba niewiele wiesz o uczciwości - żeby ją ocenić to trzeba zacząć od najbliższego podwórka, a tu czeka np. seksafera - czy to taka uczciwość? Skawianie jeszcze pamiętają pana Rajcę za kariery w policji i jak uczciwie się skończyła.
Samo ściskanie dłoni i uśmiechy nie wystarczą, ba nawet niezła aparycja też nie pomoże. Niech Pan Rajca powie co zrobił dla nas jako radny powiatowy przez ostatnie lata - tam widać rzeczywistość - wielkie 0.
Działanie w konspirze, bo mu chyba wstyd, to też wielce niepokojące.

No i biwak na łonie natury przy palacu razem z Fabrem (niby przeciwnicy i wrogowie bo biogazownia) ale rączka rączkę ściska
Baju baju10.02.2024, 21:52
Naprawdę wierzycie w tą bajkę ze ta pani emerytka, której już od dawna nie było nigdzie widać i pewnie od jakiegoś czasu mogła spokojnie siedzieć pod kocykiem i oglądać modę na sukces popijając ciepłą herbatkę nagle zamarzyła sobie że na stare lata chce zostać Wójtem Gminy??? A może niektórym jakoś ciężej się coś teraz wiedzie, więc ode złego lepsza byłaby marionetka wśród ciemnego ludu niż szarpaniny na wysokich szczeblach...
Witam10.02.2024, 21:45
Rajca, wreszcie ktoś uczciwy, pracowity i ambitny. Rajca tylko on może wnieść coś nowego do Raby
Nie narzekaj bierz się do roboty10.02.2024, 20:41
Żelazna Dama ! Po pierwsze wymagająca ! Po drugie na da sobie sterować i wpływać w żaden sposób na jej decyzje. Myślę że mogła by zrobić niezły porządek w gminie nie tylko pod względem funkcjonowania jako organu ale i jako przejrzystości m.in w przetargach czy poprawy finansów gminy. Zaciągnie kolejnych kredytów pod rządami obecnego wójta jakoś kompletnie zamiecione pod dywan. Biogazownia to pikuś i wójt i tak nie wiele może w tej sprawie wiele. Poza tym gdyby całkowicie odcięli się od takich inwestorów jak pan Bocianowski to gmina nie będzie atrakcyjna dla pozostałych potencjalnych inwestorów. A jak wiadomo inwestorzy to biznes a biznes to pieniądze a pieniądze to podatki. Gmina oczywiście nie może nie słuchać swoich mieszkańców ale nie powinna też eliminować inwestorów którzy są spoza naszej miejscowości. A z tego co ogłosił w ostatnim artykule pan Bocianowski, chciał rozmawiać o zmianie lokalizacji jednak nie było woli ze strony gminy. Czyżby jakiś układ ? Kolejna sprawa to zmiany planów miejscowych dlaczego jedni dostają a drudzy nie ? Raba wyzna jest piękna ale nie byłaby taka gdyby na jej rozwój nie mialy wpływu osoby z innych miejscowości wchodzocuch w skład gminy. Jak nam wszystkim wiadomo pani Halina będąc prezesem BS współpracowała z każdym i z posłem Siarką gdy był jeszcze wójtem i obecnym wójtem jak również z poszegolnymi parafiami. Nie myślę że będzie sterowana przez kogoś to nie jej styl.
Do mieszkaniec10.02.2024, 19:43
Tyle długu ? Proszę wystąpić o informacje publiczna ile zarobił sam przyjaciel wójta na przetargach ?
*czas na zmiany10.02.2024, 19:43
Ale bredzisz :D zmień dostawcę bo aż strach :D

Czysta jak łza - tak na pewno nie jedna jej spadła jak młodych ludzi zwalniała z banku i tych z dlugim stazem rowniez, nie jedna też pewne spadła jak trzeba było z Siarka sprawy w lesie załatwiać.
Nie jedna też pewnie spadnie jak zgodę na biogazownie, sprzedaż gruntów własną ręką podpisze (jeśli wygra).
Juz ogłosiła (przed swoim wyborczym programem),że wietrzyć będzie, /.../
Wiec tak masz rację to na co tyle lat pracowała prysnęło w jednej chwili. Cały autorytet i elitarna otoczka rozleciała się jak mydlana bańka.
Siarka juz swoje 5 minut w gminie miał, Faber również - nawet ukrywanie się za zacną Haliną nie pomoże.

Oby ludzie rozum mieli!
Nigdy ale to nigdy im nie ufaj10.02.2024, 18:54
Stara zasada, której nauczył mnie dziadek i się sprawdza brzmi: "nigdy nie ufaj bankierowi ani policjantowi (nawet byłemu).
Ziomek10.02.2024, 18:35
Brawo, P Halinko ktoś konkretny i z klasą na stanowisko, czemu nie niech wygra z całego serca życzę, oddam głos właśnie na Panią Halinkę Szewczyk. POWODZENIA...
Masorz10.02.2024, 18:25
I tu też do rodziców dzieci z Bielanki apeluje, że jak Pani wygra to w Bielance szkoła będzie zlikwidowana bo wnuczke już od dawna do Raby do szkoły przepisali. Znaczy że szkoła w Bielance nie potrzebna.
miki10.02.2024, 16:38
Niech się spełnia jako babcia. dziękuję za jej kandydaturę - chyba jeszcze może się wycofać tak dobrowolnie?
Do obserwator10.02.2024, 13:51
Do obserwator. Widzę że jesteś z eko raba i uważasz że wójt też powinien wywodzić się z tej grupki i sprawować rządy głównie pod nią. Jednakże gmina raba składa się z wielu wiosek i działa dla nieco więcej ludności. Obecny wójt kiełbasą wyborczą przypodobał się już eko rabie, Pan Rajca też choć nie wiem co przez ostatnie lata zrobił dla swoich wyborców z całej gminy będąc radnym powiatowym. Dlatego ja stawiam na Panią H.Szewczyk. Wyborcy z całej gminy zdecydują.
Czas na zmiany10.02.2024, 13:42
Bardzo dobra wiadomość, kobieta doświadczona w zarządzaniu duża instytucja i finansami, kulturalną i potrafiąca słuchac głosu ludzi. Wielu z nas korzystało z banku - jakie macie doświadczenia? Ja jak najlepsze. I jeśli chodzi o pomoc, i jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie . Pytałam, kto będzie w komitecie - ludzie, których znam, ideowcy nie powiązani podejrzanymi zaleznosciami. Naprawdę chcecie, by dotychczasowy układ trwał? By było, jak było? Jest szansa na zmianę. W zakresie wyprowadzenia budżetu z długów, przywrócenia normalnego funkcjonowania słuzby zdrowia, normalnego traktowania ludzi spoza ukladów. Trzymam kciuki Pani Halinów, ma Pani mój glos
Domyslsie10.02.2024, 13:37
Niestety, wszystko pięknie wygląda tylko na papierze... Pani będzie jedynie twarzą Gminy, a szyją i rękami będzie ktoś inny...
Rozczarowany10.02.2024, 10:10
E tych komentarzach to jakbym poprzedniego Sołtysa Rabiańskiego słyszał też opowiada że to już pewne że wygra i zrobi porządek tak są pewni że już podzielili stanowiska hehehehehehe, jakie to słabe jest ... ale puki co to wyborcy podejmą decyzje kto zostanie wybrany na Wójta.
Tw10.02.2024, 09:37
Brawo! Napewno wygra! Pora odmienić naszą "najbiedniejszą gminę w Polsce"
taki tam :)10.02.2024, 08:44
Kochani mieszkańcy gminy Raba Wyżna i to wszystkich miejscowości od Skawy Rokicin, Sieniawy, Bielanki, Bukowiny-Osiedle, Harkabuza, Podsrania i oczywiście Raby, zamiast narzekać i jęczeć że coś jest nie tak, że oni tacy nijacy lub .. może czas wziąć sprawę w własne ręce. Znaleźć obok siebie osoby które szanujecie i ufacie, lub samemu próbować coś zmienić. Teraz jest ten czas i moment następne okienko w normalnym trybie za 5 lat. Możecie kształtować naszą gminę jak zechcecie a nie tylko jęczeć i narzekać .. Osobiście uważam że czas na 40-50 latków a nie osoby.. nie obraźcie się z innej epoki :) Czas by rada nie obrażając obecnej (jednak obejrzyjcie się sami jak zachowujecie się na sesjach) było normalnie mądrze działajmy organem. Podejrzewam że krzykacze teraz zaczną krzyczeć, jedynie słuszni bronić się :) jednak może do kogoś to dotrze. Kochani radni i radne mój wpis nie jest przeciwko wam ani tym bardziej wykonujecie swoje zadania jak potraficie :) a konkurencja w wyborach da wam satysfakcję, że wygraliście i potwierdziliście jak super jesteście osobami. Pani Halino jeśli jedynym jednak powodem jest jak gminna plotka niesie namówienie przez posła Siarkę i jego otoczenie.. według mnie nie warto, czas pana Siarki dobiega końca nie to że mu źle życzę, świat się zmienia i ludzie :)
.10.02.2024, 08:35
Piszecie ze mlodzi wogole nie wygrywają wyborów????? A rzeczywiscie, młodych tyle kandyduje ze nie idzie się przez nich przecisnac???? każdy może spróbować ale jakoś Ci co tak piszą to ani jeden nie chce się wychylić dalej.. tchórzostwo?
obserwator10.02.2024, 08:24
Po pierwsze zgłoszenie nie czyni wójtem. Czekam myślę jak wielu potencjalnych wyborców na program pani i odpowiedzi na pytania. Na przykład jaki jest pani stosunek do budowy jako obiektu towarzyszącego przy nie działającej kotłowni biogazowni w bezpośrednim centrum Raby? Jak dalej widzi pani współpracę z p. dzierżawcą bo wygląda że rozumiecie się dobrze:) skoro główne zaplecze ma stanowić p. Ola wspierająca projekt a co za tym idzie starosta.. no i oczywiści poseł Siarka. Jak pani postrzega budowę obwodnicy Raby? Jak zamierza pani o ile zamierza dbać o to by walory przyrodniczo turystyczne naszej gminy zostały zachowane? Jak postrzega pani równość mieszkańców wobec zasad i prawa oraz w kwestii ich traktowania przez organy gminy? Co ma pani do zaproponowania ludziom młodym czego mogą się spodziewać po pani działaniach? Bardzo czekam na konkrety :) Cóż jeszcze jedno, przez tyle lat nie działała pani w samorządzie.. i nagle będąc emerytką chce pani być wójtem, dlaczego? Co panią skłoniło przedmówcy twierdzą że ktoś :)
Jaki taki rabianin10.02.2024, 08:23
Ludzie bądźcie sprawiedliwi-dajcie dotrwać wójtowi do emerytury.Obaj pozostali kandydaci mają już emerytury-tak jak komentujcie -nie będzie podwójnej wypłaty.Niech siedzą w cieplutkich domkach i odpoczywają.
Jak ludzie dobrze ją znają10.02.2024, 00:02
Dama pisze:że przez lata przekonała się że sukces nie przychodzi sam - jest nastawiona tylko na swoje sukcesy a to że wygra to już pewne. Nie kandydowała by gdyby nie wiedziała że wygra ....
Inwest09.02.2024, 21:26
A biogazownia będzie?
Pytam bo nie wiem czy czekać czy już kupować działkę pod firmę.
Jak będzie to poczekam bo grunt stanieje.
Karolina09.02.2024, 21:17
Pani Halina Szewczyk wygra wybory na wójta gminy. To jest więcej niż pewne. Urzędujacy wójt jest na wylocie i dobrze o tym wie.
gazda09.02.2024, 19:46
Rajca nie ma szans,nie nadaje się na wójta, podobno emerytowany policjant a to go powinno dyskwalifikować, jak emerytura to nie praca, chyba że społecznie. Podatników nie stać na wypłacanie emerytury i jednocześnie wynagrodzenia z wójtowania.
Do Julian09.02.2024, 19:36
Nie wszystko się robi dla pieniędzy. Nie można mierzyć innych swoją miarą.
do boju09.02.2024, 18:50
Dajcie spokój z biogazownią
Raba nie jest pępkiem świata
są jeszcze inne miejscowości w tej gminie
Pokonamy Rabę po raz kolejny :)
Julian09.02.2024, 18:43
To jeszcze jej mało a tak a właściwie nic,,
nam nie wolno zabrać ze sobą odpocznij kobieto.
Rr09.02.2024, 18:37
Odeszła jako Wielka Halina a zejdzie jak ta Halina od Posła. Juz nawet pani dyr się nie pcha.
Sprawa się rypła09.02.2024, 18:06
To Rajca na wójta? I bardzo dobrze! To już wiadomo kto wejdzie od nas do rady powiatu!
Można spać spokojnie09.02.2024, 18:01
No to w końcu się dowiedziałem, że T. Rajca będzie kandydował na wójta a nie do powiatu. Bo to strasznie wielka tajemnica była.
Mieszkaniec09.02.2024, 17:12
Super. Wreszcie ktoś normalny, może gmina wyjdzie z długów które zaciągnęła na 30 milionów.
Akcja Katolicka09.02.2024, 16:32
Halinko,,,, czym cie skusili albo przymusili ???? Sama mowila ze chcesz juz odpoczac. Musisz miec bardzo duze zobowiazania wobec Siarki skoro dalas sie w to wrobic,,,,
Obiektywnym okiem09.02.2024, 16:18
Dziękujemy, że zdecydowała się Pani startować. Wreszcie dobry kandydat.
Stop dla biogazowni09.02.2024, 16:01
W końcu poseł i ekipa biogazowni wskazali swojego kandydata. Sprytnie to wymyślili, ale ludzie głupi nie są.
sprawiedliwy09.02.2024, 15:51
Pani Szewczyk !!!to co pani mówi :będąc wójtem pani łaski nie robi aby ludzi traktować z należytym szacunkiem! tego kultura wymaga!poza tym śmiesznym stwierdzeniem nie ma pani nic do zaoferowania ,a może to gra aby odebrać głosy panu Rajcy,który ma naprawdę bogaty program!!!Jest pani w komitywie że nie można tego ująć jakiej z wojtem Dziwiszem ,któremu to wielokrotnie pani dla gminy udzielała ogromne pożyczki i nie tylko ,więc myślę i na pewno wiem i wszyscy wiedzą ,że gra pani głosami do bramki Dziwisza obecnego wójta!
serio...09.02.2024, 15:47
Naprawdę nie dopuszczałem do siebie tych krążących wszędzie plotek, że dała się Pani namówić przez to orawsko-rokiciańskie kółko wzajemnej adoracji...a jednak
oby się spełniło09.02.2024, 15:27
Brawo
Kobiety na traktory władzy
Osiol09.02.2024, 15:04
No sława w komentarzach wyprzedza
Aż wstyd09.02.2024, 14:39
Tłuste koty za plecami z układami partyjnymi zrobią wszystko, żeby nam śmierdząca biogazownie postawić.

Aż wstyd - niby szanującą się poważna kobieta
rad09.02.2024, 14:18
Moze w koncu ktos zrobic cos z ogromnym zadluzeniem gminy
w09.02.2024, 14:17
Po wygranej trzeba bedzie sie przyjrzec przetargom
Pudrowana Damo09.02.2024, 14:08
Oj Halinko mało Ci mało. Za mało na stołku prezesa było?
Hahaha09.02.2024, 14:05
O tak Pani prezes znana jest z ludzkiego podejścia i sprawiedliwego traktowania ludzi z banku w Rabie.

Po ludzku, z sercem i z ludzkiej życzliwości - bez mrugnięcia okiem - perfidnie zwalniała pracownice po wyjściu za mąż, żeby przypadkiem za chwile matkami nie były.
Tak doceniała i traktowała z szacunkiem.
Ktos09.02.2024, 13:49
Kiedy młodzi Rabianie dostaną szanse aby kierować gminą ?

No kiedy!!!! ,,Starym,, cały czas mało....
pytanie mam09.02.2024, 13:48
Ta sprawiedliwość społeczna i bliskość władz lokalnych już się dzieje na naszych oczach. Sam Poseł Edward agituje dla tego komitetu i już od jakiegoś czasu odwiedza mieszkańców Raby i nie tylko...czyżby to właśnie była ta próba doceniania i traktowania z należną powagą i szacunkiem mieszkańców?
Ed09.02.2024, 13:46
NO , oni muszą być przy władzy bo inaczej żyć się nie da.
A młodzi kiedy????
aaaaaaaaaaaaaahhhhaaaaa09.02.2024, 13:28
Prościej było napisać kto będzie zastępcą wójta - będzie prościej wiedzieć kto będzie ciągnął za sznurki :P Ośrodek władzy będzie poza Rabą :D
mieszko09.02.2024, 13:15
Jest szansa na pozytywne zmiany. Gmina Raba potrzebuje realnej strategii, konkretnych propozycji rozwoju i sprawnego pozyskiwania środków zewnętrznych.
Rabianin09.02.2024, 13:12
Kompetentna osoba :) Powodzenia!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl