25.02.2024, 08:10 | czytano: 2613

39. urodziny Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza w Zakopanem (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Koncertem zespołu Teatru Witkacego, tortem i toastem zakończyło się tegoroczne świętowanie urodzin teatru i jego patrona - Witkacego. - Dziękujemy za 39 lat - mówił do przybyłych gości Andrzej Stanisław Dziuk, dyrektor teatru.
Po raz pierwszy urodziny teatru świętowane były w nowej przestrzeni - Atelier Witkacego. Aktorzy teatru weszli na scenę dzwoniąc dzwoneczkami, aby po krótkiej chwili przemówień rozpocząć urodzinowy koncert. Nie mogło zabraknąć takich utworów jak “Warto żyć” oraz “Szaleńcy Boży”.
- Chciałem podziękować wszystkim aniołom, które nas chroniły i prowadziły. Panu Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, ponieważ to dzięki niemu próbujemy tworzyć teatr metafizyczny i teatr artystyczny. Tatrom, które są dla nas ciągle wyzwaniem, ale uczą nas pokory. Zakopanemu za piękną tradycję, a nade wszystko wam drodzy przyjaciele. Jesteście naszą siłą. Dziękuję za waszą obecność, życzliwość, dobre słowa, każdy gest sympatii. Za krytyczne myślenie, bo ono jest twórcze. To wy sprawiacie, że istniejemy. Ośmielamy się myśleć, że to co robimy ma jakiś sens. Za 39 lat dziękujemy - mówił Andrzej Stanisław Dziuk, dyrektor Teatru Witkacego.

Życzeń z okazji urodzin i podziękowań nie było końca. Jako pierwszy wystąpił marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski wspominając, że właśnie pomieszczenia Witkacy Atelier, to prezent od Małopolski dla teatru i młodych ludzi, którzy będą korzystać w tych przestrzeni artystycznych. Z życzeniami i bukietami kwiatów przybyli także Agnieszka Nowak-Gąsienica wraz z radnymi, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego z zastępcą, a także starosta tatrzański i wielu innych znamienitych gości. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu oraz toastu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl