28.02.2024, 08:43 | czytano: 3794

Siedmiu pijanych kierowców

Praktycznie codziennie, na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców.
Przedwczoraj w Białce Tatrzańskiej policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który kierował pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 0.6 promila alkoholu.
Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci zakopiańskiej drogówki w minioną niedzielę na osiedlu Janosówka w Zakopanem. 52-letni mieszkaniec Gliwic kierował Volvo będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.6 promila alkoholu.

Natomiast w czwartek na ul. Balzera w Zakopanem policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który kierował samochodem marki Peugeot będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu.

Policjanci wydziału konwojowego zakopiańskiej komendy w środę 21 lutego zatrzymali w Dzianiszu 32-letnią mieszkankę powiatu tatrzańskiego która siedziała za kierownicą Volkswagena będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu.

Tydzień temu w poniedziałek policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Ząb 23-letniego mieszkańca Pińczowa, który kierował pojazdem marki Audi w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1.7 promila alkoholu.

Tego samego dnia w rejonie osiedla Ustup w Zakopanem ten sam patrol zatrzymał kolejnego pijanego kierowcę. Tym razem był to 56-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, który kierował pojazdem marki Iveco. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.6 promila alkoholu.
Trzeci tego dnia kierujący po alkoholu zatrzymany został w miejscowości Nowe Bystre – Słodyczki. 39-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego kierował pojazdem marki Fita będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 0.25 promila alkoholu. Wszyscy wymienieni kierujący już stracili swoje prawa jazdy.

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
IQ.29.02.2024, 18:18
0,6promila?to on już trzezwiał i jeszcze trochę i byłby trzeźwy
TeDe28.02.2024, 14:20
0,6 promila, ile trzeba wypić
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl