28.02.2024, 15:47 | czytano: 3368

Debaty przedwyborcze z kandydatami na burmistrzów Nowego Targu i Zakopanego

3 kwietnia w Nowym Targu, a 4 kwietnia w Zakopanem odbędą się debaty przedwyborcze z kandydatami na burmistrzów, organizowane przez Tygodnik Podhalański. Partnerem wydarzenia jest Podhale24.pl.
Podczas debat - pierwszej, w hotelu Ibis Styles w Nowym Targu, i drugiej, kinie Giewont, - poznamy bliżej osoby, które zdecydowały się ubiegać o najważniejsze stanowiska w Nowym Targu i Zakopanem - burmistrzów.
Pytania kandydatom będą zdawać dziennikarze i czytelnicy. W komentarzach zachęcamy do przysyłania konkretnych pytań, które możemy postawić kandydatom.

Transmisje z debat będzie można śledzić również na żywo, w Internecie. Szczegóły za kilka dni.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wektor02.04.2024, 20:04
Moje pytania do kandydatów na burmistrza z Nowego Targu i Zakopanego:

1. Jakie macie poglądy polityczne - liberalne, prawicowe czy lewicowe, do kogo wam bliżej w sporze politycznym,
do platformy obywatelskiej czy do prawa i sprawiedliwości. W wyborach samorządowych podobno przynależność
partyjna nie jest taka ważna jak w polityce krajowej, ale to nie prawda, bo dotyka nas na każdym kroku
i jest podstawą do działania w samorządach i układania relacji międzyludzkich. Nie ma od tego ucieczki.
Każdy, kto twierdzi inaczej, po prostu KŁAMIE.

2. Jakie trzy projekty chcecie zrealizować za waszej kadencji i skąd pozyskacie na to pieniądze.
Oczekuje [naiwnie :)] konkretnych odpowiedzi na temat finansowania tych inwestycji.

3. Czy jednostka wojskowa na terenie powiatu, dobrze wyposażona, zdolna wyposażyć w broń mieszkańców, w czasie
zagrożenia, jest potrzebna czy zbędna? Czy lokalizacja takiej jednostki, dla przyszłego burmistrza, jest ważna,
czy niepotrzebnym obciążeniem dla powiatu?
Rodzice27.03.2024, 18:59
Cześć, jest bardzo poważny problem rodziców zerowkowiczow w mieście. Brakuje miejsc w klasach. Do szkoły nr 5 startowało 40 uczniów a tylko 25 się dostało. W szkole nr 2 podobnie. Watycha jako burmistrz nie wyraża zgody na otworzenie dodatkowych klas. Co w takiej sytuacji mają zrobić rodzice ?
ac24.03.2024, 21:12
1) We wrześniu, po otwarciu nowej Zakopianki, "stara" Zakopianka przejdzie na własność miasta. Jakie są Pana plany wykorzystania tej drogi w celu poprawy infrastruktury w Nowym Targu?

2) Obecnie miasto ma problemy z inwestycjami, które są wykonywane w złej jakości , dotacje na fotowoltaikę były opóźnione o kilka lat ze względu na opieszałość urzędników. Ulica Ustronie Górne miała robioną nawierzchnię kilkakrotnie bo w międzyczasie przeprowadzane były inwestycje gazociągowe i kanalizacyjne a obecnie mieszkańcy bezkarnie niszczą nawierzchnię podłączając gaz do domów. Urząd nie panuje nad sytuacją w mieście . Jaki jest Pana plan na poprawę efektywności pracy urzędu?

3) Proszę konkretnie podać 3 priorytety/ zadania - z których będziemy mogli Pana rozliczyć za pół roku? (Podobnie jak obecny rząd)

4) Wspominają Panowie poprawę infrastruktury rowerowej, proszę o konkretne przykłady gdzie i jakie inwestycje będą wykonywane? (np. pas dla rowerów przy urzędzie miasta).

5) Jaki jest Pana pomysł na wykorzystanie potencjału jaki niesie za sobą brama w Gorce? Obecnie nawet miejskie parkingi w tym miejscu nie działają.

6) W programach wspominają Panowie walkę ze smogiem. Jakie konkretnie działania Państwo proponują (oprócz dopłat do wymiany kopciuchów)?

7) Co myśli Pan o rozbudowaniu doliny Białego Dunajca halami (Lidl, Salon Meblowy itd)?

8) Nowy Targ potrzebuje nowej marki (Obecnie jest nią "Polska stolica smogu"). Jaka według Pana powinna być ta marka? Na co powinniśmy stawiać jako miasto? (np. Szlak owiec, lody nowotarskie). Jakie działania Pan podejmie w tej sprawie?
Spalarnia04.03.2024, 18:29
Pan Tokarz jest przeciwny spalarni śmieci obok szpitala, a jakie jest jego stanowisko w temacie krematorum w tym samym regionie?
Mieszkaniec Norwida03.03.2024, 11:43
Czy Panowie Tokarz i Garbacz planują zmiany zarządcy cmentarza. Dla przypomnienia obecnie jest ZGZIR
Mania01.03.2024, 18:08
Marni kandydaci to też marny będzie Nowy Targ
magda01.03.2024, 08:16
Zapytać Pana Watychę czy wstydu nie ma kandydując po raz kolejny.
radykalny Benek29.02.2024, 16:15
Po dzisiejszej rewelacji nt. działki chciałbym się dowiedzieć od Watychy jak mamy mu jeszcze w czymkolwiek zaufać.
Zagadka29.02.2024, 09:50
Dlaczego po ujawnieniu,, płatnego'' konkursu nie spalił się że wstydu? Niech przybliży szczegoly
lotnik29.02.2024, 08:54
Pytanie do kandydatów z Nowego Targu:

Jak widzą rolę lotniska i czy uważają że miasto powinno w końcu dostrzec jego ważną rolę i zająć się pozyskiwaniem funduszy na jego modernizację ? Czy planowana obwodnica południowa powinna iść w obecnym śladzie właśnie ze względu na potencjalną możliwą modernizację lotniska a tym samym wygodne skomunikowanie go z regionem?
Tekla29.02.2024, 08:51
Jakie maja panowie plany dotyczace rozpoczetych galerii na obrzezach miasta i pozostalymi szpecacymi miasto rozwalajacymi sie budynkami?I kiedy rozpocznie sie budowa ulicy rownoleglej do Niwy?Bo tam sa najwieksze korki?
kuba29.02.2024, 08:44
a może sprostowanie dotyczące zakupu działki przez p.Watychę ??
takie jak w Tygodniku Podhalańskim ????
Dżim Kari29.02.2024, 00:41
1. Co kandydaci sądzą o finansowaniu hokeja, czy powinna być finansowana z naszych podatków drużyna zawodowa, czy to finansowanie powinno być mniejsze czy jeszcze większe, czy powinno być powiązane z wynikami sportowymi?
2. Jak widać z dotychczasowych doświadczeń budowa nowych obiektów wymaga dodatkowych środków na bieżące utrzymanie, których często brak i obiekty nie działają tak jak powinny (vide dworzec PKP). Czy koncepcja budowy wielkiej hali lodowej wraz z hotelem, a następnie utrzymywanie dwóch hal ma sens i z jakich środków będzie finansowane, co w sytuacji, gdy nowy obiekt (jeśli powstanie) okaże się być finansową katastrofą?
Tola28.02.2024, 22:04
W terenie gdzie byl planowany wyciag na Dziubasowkach dzialki ma zona radnego z Kowanca i tez mocno blokowali ...to jak ma powstac cos dla miasta??????
Prawo28.02.2024, 21:56
Co kandydaci sądzą o wyrokach sądu o bezczynność czy jakburmistrz ma wyrok za rażąca bezczynność nie dyskwalifikuje go jako burmistrza i kandydata na burmistrza.
Mieszkaniec28.02.2024, 21:50
Jak burmistrz buduje drogi to czemu właściviele gruntów czują się pokrzywdzeni
Zawiedziony wyborca28.02.2024, 21:45
Czemu burmistrz nie dotrzymuję obietnic wyborczych w pierwszej kampani mówi, że będzie tylko jeden wceburmistr i nie będzie wprowadzal opłat za parkingi,że powstanie wyciąg na Dziubasókach gdzie wieże widokowe które miały być na Zadziale i Długiej Polanie i sztandarowa obietnica pałac lodowy
klara28.02.2024, 21:21
od kiedy to gmina ma budować wyciągi i realizować przedsięwzięcia biznesowe ?
Ona28.02.2024, 20:04
Pytanie do kandydatów. Kiedy powstanie obwodnica za szpitalem, aby odblokować Św. Anny i inne przylegle ulice?
Bolo28.02.2024, 18:56
@Jasiek Kowaniec. Było dwóch inwestorów i prawie gotowe projekty, ale własność prywatna zablokowała rozwój turystyczny Miasta. Niestety kilka działek w tym rejonie należy do twardogłowych o ciasnych umysłach.
Jasiek Kowaniec28.02.2024, 17:27
Pytanie do kandydatów w Nowym Targu.
Jakie są plany do kwestii budowy Stacji Narciarskiej Dziubasówki o której Pan Watycha mówi od kilkunastu lat od kiedy jest radnym
A później burmistrzem. To samo się dotyczy Pana Garbacza który też jest za budową tej stacji jako dotychczasowy radny. Jak się mają te plany do tego iż własność prywatna jest zablokowana pod budowę a obaj Panowie przez kilkanaście lat nic nie zrobili w tej kwestii. Zwłaszcza nie znaleźli żadnego inwestora.
Zebra 200028.02.2024, 16:22
Hehe i kto to organizuje ;) Tygodnik co trzyma sztamę z L od Lewiatana.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl