29.02.2024, 11:07 | czytano: 4937

Policyjny pościg ulicami Krościenka

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Policjanci ze Szczawnicy po pościgu zatrzymali 44-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
W poniedziałkową noc policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy uzyskali informację o nietrzeźwym kierowcy, który jeździ po terenie Krościenka nad Dunajcem. Funkcjonariusze pojechali we wskazany rejon, gdzie zauważyli samochód osobowy marki BMW odpowiadający temu ze zgłoszenia. Kierowca na widok radiowozu, zamiast zastosować się do wydawanych poleceń, przyspieszył i zaczął uciekać.
W pewnym momencie zatrzymał się, wysiadł z samochodu i ucieczkę kontynuował pieszo. Szybko jednak został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Kierowcą okazał się 44-latek ze Szczawnicy. Podczas zatrzymania naruszył on nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, kopiąc i szarpiąc ich za mundur. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, jednak z uwagi na to, że nie chciał dmuchać w alkomat, pobrano mu krew do badania.

Uciekinier został przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie dzisiaj usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
politykomwon03.03.2024, 10:56
znowu *brat* ze wschodu? niech zgadne....
anty gabry....29.02.2024, 17:32
raczej nie, bo on ma mniej lat niz te 44, a szkoda;/ spokoj by byl
partyzant29.02.2024, 11:37
Ktoś wie, czy to czasem nie redaktor, dziennikarz antysystemowy DG?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl