14.03.2024, 10:34 | czytano: 3513

Jan Smarduch wśród samorządowców uhonorowanych za najdłuższy staż

zdj. Tomasz Paczos/ Kancelaria Senatu
74 wójtów i burmistrzów, pełniących swoje funkcje od ośmiu kadencji, zostało symbolicznie uhonorowanych w Senacie. W tym gronie znalazł się wójt Gminy Nowy Targ - Jan Smarduch. Podczas spotkania przyjęto apel o liczny udział Polaków w kwietniowych wyborach samorządowych.
Z inicjatywy Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Związku Miast Polskich - w Senacie spotkali się wczoraj parlamentarzyści i samorządowcy, by w 34. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym - porozmawiać o roli samorządu w rozwoju kraju.
Podczas debaty uhonorowano symbolicznie 74 wójtów i burmistrzów, pełniących swoje funkcje od 8 kadencji, czyli od pierwszych wyborów samorządowych w maju 1990 r. Wśród nich znalazł się Jan Smarduch, wójt gminy Nowy Targ.

Spotkanie zakończyło przyjęcie apelu o jak najliczniejszy udział Polaków w zbliżających się wyborach samorządowych.

"To od Waszych głosów będzie zależeć przyszłość naszych małych ojczyzn i ranga samorządu terytorialnego w naszym kraju. To Wy zadecydujecie, kto i w jaki sposób będzie dbał o realizację Waszych podstawowych praw obywatelskich: do mieszkania, zaopatrzenia w egzystencjalne dobra i usługi, opieki społecznej, do kultury, wypoczynku i przemieszczania się, do edukacji Waszych dzieci" - zapisano w apelu.

Przypomniano że większa frekwencja - to "silniejszy mandat społeczny dany radnym, wójtom, burmistrzom, starostom i marszałkom, który pozwoli im na odważniejsze i skuteczniejsze rozwijanie swoich małych ojczyzn dla dobra ich mieszkańców".
Treść apelu znajduje się TUTAJ.

Senat RP, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ol14.03.2024, 16:02
Oczywiście,że idziemy na wybory,są bardzo ważne ale na koalicję nie głosujemy.
avitat14.03.2024, 11:33
No, w końcu! Miejmy nadzieję, ze gmina w końcu wejdzie w XXI wiek!
Zagadka14.03.2024, 10:51
Duży udział jest daniem legalizacji temu co nielegalne?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl