23.03.2024, 11:17 | czytano: 2076

Niemal 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla miasta i gminy Czarny Dunajec

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W Starem Bystrem gościł dziś wojewoda Małopolski Jan Klęczar.
– Dziś podpisujemy umowę potwierdzającą dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla miasta i gminy Czarny Dunajec. Dzięki tym środkom w miejscowości Stare Bystre powstanie niemal kilometr nowej drogi, z której już w połowie przyszłego roku będą mogli korzystać mieszkańcy – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Podpisanie umowy potwierdzającej przyznane dofinansowanie odbyło się dziś w Starem Bystrem. Podpisy na umowie złożyli wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz burmistrz miasta i gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski. W wydarzeniu uczestniczyli także podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Miłosz Motyka oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz.

- Dobre drogi to bezpieczeństwo, jestem przekonany, że nikt tak dobrze nie zadba o to, aby ta droga tutaj powstała, jak Pan Burmistrz. Gratuluję – mówił wiceminister Miłosz Motyka.

Nowa droga „Do Kietów”

Miasto i gmina Czarny Dunajec wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd wybuduje nową drogę w Starem Bystrem.
Zakres prac obejmuje budowę drogi na długości 940 m o pasie ruchu szerokim na 2,5 m. Wykonana zostanie także częściowa kanalizacja deszczowa oraz rowy przydrożne. W planie jest również kanał technologiczny, a na potokach powstaną trzy przepusty.

Realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej „Do Kietów” w miejscowości Stare Bystre” zaplanowano na lata 2024-2025. Inwestycja otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości blisko 3,5 mln zł. Wartość całego zadania to prawie 5,8 mln zł.

Źródło: MUW, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mama25.03.2024, 10:24
Dobrze dyłoby pomyśleć też o parkingu przy szkole podstawowej w Czarnym Dunajcu bo niedługo nie dowieziemy dzieci do szkoły.
Skałcon24.03.2024, 13:59
Sołtys jest w straży OSP Stare Bystre, Biela to honorowy członek OSP jak chcieli poprosić Wojewodę o auto to mieli takie prawo. Co za gospodarz co klucze do garażu dał? Wymienić cały zarząd.
Jan z Dunajca24.03.2024, 09:47
Jestem wręcz szokowany zaistniałą sytuacją a mianowicie wprowadzeniem osób postronnych do garaży OSP Stare Bystre bez obecności osób z zarządu. Nie wspomnę tu o przepisach ale o dobrym wychowaniu że bez gospodarza na oborę się nie wchodzi. Ale jak widać to polityka nie ma granic ale za to można człowieka ocenić i mojego głosu Panie Marcinie już Pan nie ma.
Platforma łobornika24.03.2024, 07:44
Co z kanalizacją gminy, jakoś w tej kampanii nikt nic o niej nie wspomina. Babicza atakowano że to zaniedbał a jak jest teraz, jest się czym pochwalić?
Prorok24.03.2024, 06:08
Jak rozkradali mienie gminne to też bym straszył pozwami. Złodziei pożegnał z gminy, tym co korzystali za darmo z mienia kazał płacić. Jak się rządzi twardą ręką to się ma wrogów. Ale my ludzie prości z gminy za to docenimy Burmistrza przy urnach.
Mieszkaniec23.03.2024, 21:06
Żale, żenada i śmiech przez łzy
Kkr23.03.2024, 19:19
5 lat straszył każdego pozwami a teraz wychodzi do ludzi. Nawet komentarze które sam pisze nic nie dadzą. Ludzie chcą zmiany. Czy dogadają się aby go przepędzić tam skąd przyszedł?
Wektor23.03.2024, 16:07
Czy to ten sam Artur Lemtis, który na FB każe sp******ać Ukraińcom z Polski?

Artur Lemtis ZSL, ten z lewej strony, kandydat z komitetu Trzeciej Drogi, został wykluczony z partyjnych
struktur. Za ksenofobiczne i antyukraińskie wpisy. Tego typu postawy są nie do zakceptowania. Jest to
kolejny kandydat Trzeciej Drogi, którego partia wykluczyła ze swojch szeregów w ostatnim czasie.

To może wam KWW Trzecia Droga ZSL podziękujemy, bo nie wiadomo, czego można się po was spodziewać w przyszłości,
nie potrzebujemy turbo lewactwa w stołecznym mieście :).
Zyrdka23.03.2024, 15:49
@Tadełusz, trzeba mieć różowe okulary na nosie by nie widzieć tego, że to populistyczna zagrywka przed wyborami. "Autostrada" dobry bajer i te "znajomości" jeszcze lepszy ha,ha,ha!
kiełbasa wyborcza23.03.2024, 13:51
Super że przed wyborami. Tylko mogli jakiś kartonowy czek zorganizować żeby ładniej wyglądało.
Alien23.03.2024, 13:01
Taką promocję to ja lubię. Będzie z tego potrzebna droga. Będę głosował na Ratułowskiego
Miecio23.03.2024, 12:47
Oho, widzę promocja Marcina oraz Motyki z PSLu. Barnasia chcą wyciąć... Ciekawe czy wyborcy III drogi dadzą się nabrać i wybiorą "pistoleta" od Kosiniaka.
Tadeusz23.03.2024, 12:20
W Dunajcu to chyba nikt nie ma wątpliwości że obecny rząd i urzędnicy będą mocno wspierać waszego Burmistrza. Autostrada po milionowe dotację właśnie została otwarta. Ratułowskiego można lubić lub nie ale nie można mu zarzucić nic w sprawie pozyskiwania dotacji. Facet ma znajomości jak nikt obecnie na Podhalu. Dunajec odjedzie reszcie gmin.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl