02.04.2024, 08:48 | czytano: 5879

Burmistrz ogłosił żałobę w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj
Burmistrz Leszek Świder ogłosił dwudniową żałobę w gminie Rabka-Zdrój po poniedziałkowej tragedii w Parku Zdrojowym. 1 kwietnia, podczas wichury, zginęły tu trzy osoby - dziecko i dwie kobiety - śmiertelne przygniecione przez drzewo powalone przez wiatr.
"Szanowni Państwo, W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Parku Zdrojowym ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Zawieszam również, do środy włącznie, kampanię wyborczą: moją i kandydatów z mojego komitetu wyborczego w zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. wyborach samorządowych. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę" - ogłosił w poniedziałek późnym wieczorem Leszek Świder.
Ofiary wichury w Rabce-Zdroju, które zginęły przygniecione przez kilkunastometrowego, potężnego jesiona, to 42-letnia matka i jej 7-letni syn oraz 70-letnia kobieta.

W całym Parku Zdrojowym wichura powaliła pięć drzew, w tym rozłożystego jesiona rosnącego przy alejce koło szpitala kardiologicznego. Cała trójka nie miała szans - wielkie potężne drzewo runęło na alejkę, wprost na nich. Choć na miejsce wezwano śmigłowce ratunkowe i karetki, na pomoc było za późno.

Okoliczności tragedii wyjaśniają policja i prokuratura.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Z.04.04.2024, 09:29
Wystarczyło zamknąć park jak to robią na całym świecie gdy jest wichura wysłanie pracowników, żeby założyli taśmy na wejścia z ostrzeżeniem nic nie kosztuje,tylko pomyśleć trzeba i popatrzeć co jest za oknem...
Biedny narodzie03.04.2024, 09:20
Gdzie tu Burmistrz jest winny, niewolno wycinać drzew bo to są zabytki, tak jak i te stare ruiny, które nie jeden inwestor by je odnowił i miasto wyglądało by inaczej w stary stylu ale nowocześnie. Durne przepisy i jeszcze gorsi urzędnicy od zabytków. Tu Burmistrzowie poprzedni i obecny nie ponosi żadnej winy ale prześladowcy wyszukują każdej niedorzecznej okazji by sobie po nim pojeździć.
P.02.04.2024, 10:21
Po co żałoba? Żałoba nic nie zmieni, rodzinie nie pomoże. Chcecie pomóc tylko na pokaz? Trzeba zadbać za co odpowiadacie. Mam suche drzewo na działce to go ścinam, mam coś co grozi zawaleniem rozbieram, mam dziurę to zasypuje. Nie czekam na to żeby później w żałobie chodzić.
Radek02.04.2024, 10:17
Burmistrz powinien ogłosić wycinkę wszystkich starych drzew i sadzenie nowych , co da ogłoszenie żałoby jak niebezpieczeństwo dalej wisi w powietrzu . Takie jest moje zdanie Radek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl