13.04.2024, 13:57 | czytano: 1236

Koniec sezonu skiturowego w Tatrach

zdj. Podhale24
Tatrzański Park Narodowy zapowiada koniec sezonu skiturowego. "O ile w najbliższym czasie na naszym terenie nie wystąpią duże opady śniegu, można się go spodziewać w poniedziałek 22 kwietnia" - czytamy w wydanym komunikacie.
Dla turystyki narciarskiej otwarte pozostaną jedynie: czerwono znakowany szlak Czarny Staw - Rysy, którego zamknięcie dla ruchu skiturowego planowane jest 29 kwietnia oraz rejon Kotła Gąsienicowego, który pozostanie otwarty do momentu zamknięcia tamtejszej trasy narciarskiej przez PKL.
Dla przypomnienia - wybierając się na Rysy, zarówno na podejściu, jak i na zjeździe należy pamiętać o pieszych turystach znajdujących się na szlaku, bo to właśnie oni mają pierwszeństwo przed narciarzami.

"Decyzje o zamykaniu szlaków są podejmowane corocznie na podstawie monitoringu przyrodniczego. Śnieg ginie w oczach i w wielu miejscach nie zabezpiecza wystarczająco roślinności i gleby. Obserwujemy już wybudzone niedźwiedzie, ptaki przystępują do lęgów, samice wielu gatunków wkrótce urodzą młode" - przypomina TPN.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Fakty15.04.2024, 18:21
Bardzo przykre, że skiturowcy i też przewodnicy nie dbają o przyrodę ba nawet o innych na szlaku.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl