20.04.2024, 20:02 | czytano: 3574

W jeden dzień - 70 przypadków przekroczenia prędkości

zdj. KPP w Zakopanem
W ramach ogólnopolskiej akcji "Prędkość" koordynowanej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL - wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci odnotowali 70 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym aż 69 w rejonie przejść dla pieszych.
Niechlubny rekordzista jechał samochodem 93 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1000 zł i 11 pkt karnych.
Ponadto policjanci wyłapali kierującego po użyciu alkoholu oraz zatrzymano 3 dowody rejestracyjne za brak ważnych badań technicznych.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
pomyśl zanim coś chlapniesz21.04.2024, 08:18
Brawa dla policji , która jeszcze bardziej skutecznie powinna tępić zakusy do piractwa na polskich drogach. Wszelkie takie naruszenia powinny być wychwycone , bo to zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i druga sprawa powinien być ogromny nacisk społeczny na budowę nowych szybkich dróg i modernizację starych dróg nie przystosowanych do takiego ogromnego natężenia ruchu .. Dopiero takie skoordynowane działania mogą zmienić coś na lepsze .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl