22.04.2024, 10:06 | czytano: 1495

Petro Golubka zwycięzcą II Nowotarskiego Turnieju Szachowego o Puchar Wykuty w Sercu Podhala (zdjęcia)

NOWY TARG. Petro Golubka - szachowy arcymistrz z Ukrainy, aktualnie mieszkający w Rzeszowie, zwyciężył w II Nowotarskim Turnieju Szachowym o Puchar Wykuty w Sercu Podhala, który w sobotę i niedzielę rozgrywany był w Spółdzielczym Domu Kultury.
Udział w dwudniowym święcie szachów, organizowanym przez Nowotarską Inicjatywę Szachową (NASZA), wzięło 102 pasjonatów tej królewskiej gry. Gracze byli podzieleni na 3 grupy rankingowe. Zwycięzcą grupy A, a zarazem całego turnieju został arcymistrz z Ukrainy Petro Golubka, drugie miejsce zajął Dariusz Dziewoński, a trzeci był mieszkaniec Nowego Targu Władysław Łomonos. Pozostali nagrodzeni w grupie A to: Krzysztof Chmiel (4 m.), Tomasz Osiński (5 m.), Joanna Bandyk (najwyżej sklasyfikowana kobieta) oraz Władysław Bandyk (najwyżej sklasyfikowany senior).
W grupie B bezkonkurencyjny był Jakub Bylica (7 wygranych na 7 partii), 2. miejsce zajął Paweł Chmielik, 3. - Jan Krupa, 4. - Jakub Koszarek, 5. - Wiesław Węgrzyn, nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Monika Łojas, a dla najlepszego seniora Artur Groblicki.
W grupie C zwyciężyła z kompletem punktów Oliwia Chowaniec, 2. miejsce zajął Michał Pałka, 3. - Patryk Migacz, nagroda dla kobiety (dziewczyny) przypadła Annie Jamrozik.

Organizatorzy nagrodzili ponadto najmłodszego zawodnika turnieju, Tymoteusza Machaja oraz najstarszego - Karola Micherdzińskiego.

- Nowotarska Inicjatywa Szachowa gratuluje sportowej rywalizacji wszystkim uczestnikom turnieju i składa serdeczne podziękowania za okazane wsparcie przy jego organizacji Stowarzyszeniu Polscy Amerykanie i Przyjaciele, Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Spółdzielczemu Domowi Kultury, firmom: Kegel-Błażusiak, STC, AND Computers, Termy Chochołowskie, Bar Rumcajs, Owoce-Warzywa GARB, Piekarnia Hajnos, StalVAR, Olixer, ARON, stacja paliw HUZAR Nowy Targ, Cukiernia Piotra Żarneckiego oraz Grzegorzowi Staniuchowi - wykonawcy pucharów. Do zobaczenia za rok, na III Nowotarskim Turnieju Szachowym o Puchar Wykuty w Sercu Podhala - dziękuje Wiesław Węgrzyn z Nowotarskiej Inicjatywy Szachowej.