25.04.2024, 09:41 | czytano: 2198

Remont wyniesionych przejść dla pieszych w Zakopanem. Niższe samochody przejeżdżając przez nie zahaczały podwoziem (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
Pięć podniesionych przejść dla pieszych w okolicy Polny Szymoszkowej na ul. Powstańców Śląskich zostanie wyremontowanych. Zabudowane progi, które wymuszają na kierowcach zmniejszenie prędkości jazdy, zrobiły się głębokie koleiny. Dodatkowo przejścia mają zostać oświetlone.
Na ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem przy hotelu Kasprowy i Polanie Szymoszkowej drogowcy remontują podniesione przejścia dla pieszych zrobione z kostki. Po kilku latach w konstrukcji zrobiły się koleiny. Niższe samochody przejeżdżając przez nie zahaczały podwoziem. Dochodziło także do uszkodzeń misek olejowych i wycieków.
Obecnie drogowcy remontują pierwsze dwa przejścia od strony centrum Zakopanego na pasach prowadzących z Kościeliska w stronę miasta. Remontowane fragmenty przejść zostały odgrodzone. W związku ze zwężeniem drogi przy większym natężeniu ruch zaczynają tworzyć się korki.

Prowadzone są także prace na chodnikach przy przejściach dla pieszych. Firma budowlana usunęła kostkę i przeprowadziła pod ziemią kable elektryczne w okolice przejść, które mają zostać oświetlone.

e/r
Może Cię zainteresować
komentarze
Widzę26.04.2024, 06:02
Absurdy jak to rondo przy parku w nowym targu hahaaaaaa hahaaaaaa hahaaaaaa
Ktoś kasę zabrał za te kiepską fuszere !!!!
TeDe25.04.2024, 20:28
W Polsce nie dość że nie potrafią osadzić pokryw kanalizacji sanitarnej w jezdni, kratek kanalizacji burzowej to również progów zwalniających. Kto za to płaci? Robi się tak "aby Polska nie zginęła".
z Kościeliska25.04.2024, 16:37
Do BOBE kłamiesz to ty! Mieszkam w Kościelisku i kilka, jak nie kilkanaście razy muszę jeździć po tych hopkach. Co chwilę widać auto na przystanku i czarną plamę oleju pod nim, a stróżka prowadzi do pierwszej hopki od Zakopanego. Nie widziałeś, to się nie wypowiadaj!
miple25.04.2024, 14:07
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!

Stefan Kisielewski
miple25.04.2024, 14:00
Zasada drogowców - my wam jeszcze pokażemy - kierowcy! Całe ich rodziny dławią się tą RYBĄ. Makuszyńskiego, Karłowicza... Dopiszcie inne absurdy.
BOBE25.04.2024, 11:06
"Niższe samochody przejeżdżając przez nie zahaczały podwoziem. Dochodziło także do uszkodzeń misek olejowych i wycieków" - KŁAMSTWO
Szarwark25.04.2024, 10:33
Typowe "samo pokoze" tak budują, projektują i nadzorują.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl