01.05.2024, 10:43 | czytano: 745

Inauguracja 20. Wiosny Jazzowej Zakopane 2024 (zdjęcia)

zdj. Aleksander Joachimiak
ZAKOPANE. 30 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Jazzu zainaugurowana została tegoroczna jubileuszowa edycja Festiwalu Wiosna Jazzowa, podczas której oklaskiwano niezwykły duet gitarzystów - Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego oraz legendę polskiego jazzu Andrzeja Dąbrowskiego.
Zakopiańska scena ożyła ponownie dźwiękami niezwykłych muzycznych wirtuozerskich wykonań w najlepszych interpretacjach. Kompozycji napełnionych energią i zapewniających niezmienną od lat atmosferę festiwalu.
Główne wydarzenia tego wieczoru odbyły się na scenie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. To tam w pierwszej części wieczoru publiczność została powitana przez gościa z Opola – Magdalenę Meg Krzemień.

Na początek drugiej części festiwalowego wieczoru - wystąpił niezwykły duetu gitarzystów w osobach Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. Ich muzyka, to z jednej strony maestria, szlachetność, wirtuozeria, a z drugiej wybitne filmowe i serialowe tematy. W ich interpretacji, nie można nazwać ich inaczej jak tylko prawdziwymi cudami. Melodie te, wciągnęły słuchaczy w niezwykłą podróż po jazzowych i filmowych brzmieniach.

Na finał pierwszego dnia Wiosny Jazzowej 2024 legenda, wybitny perkusista, wokalista, słowem wspaniała postać polskiego jazzu Andrzej Dąbrowski - niezrównany jeśli chodzi o improwizację, swing i standardy. Towarzyszyć mu będzie pełen gwiazd Sextet Roberta Majewskiego, z Jagodzińskim, Miśkiewiczem i Jahrem w składzie.

Szczegółowy program oraz informacje dotyczące koncertów biletowanych na stronie Festiwale.Zakopane - Wiosna Jazzowa.

mat. pras., opr.s/ zdj. Aleksander Joachimiak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl