02.05.2024, 16:11 | czytano: 7207

Uratowali życie rowerzyście

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Strażnicy graniczni z Zakopanego uratowali życie rowerzyście, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu w rejonie Łysej Polany.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Funkcjonariusze z zakopiańskiej placówki pełniąc służbę patrolową, zauważyli zator samochodowy z Zakopanego w kierunku Łysej Polany.
- Po rozpoznaniu sytuacji, jeden z funkcjonariuszy zabezpieczył miejsce zdarzenia, a drugi po ocenie stanu poszkodowanego i stwierdzeniu braku parametrów życiowych, przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej - relacjonują służby prasowe Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Na miejsce przyjechała policja i służby ratunkowe. Dzięki podjętym działaniom ratowniczym, po kilku minutach poszkodowanemu wróciły oddech oraz krążenie. Przybyły na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przejął rowerzystę, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Warto dodać, że w trakcie reanimacji pomagał obywatel Węgier, który stabilizował głowę rowerzysty. W czasie akcji ratowniczej wykorzystano służbowy sprzęt medyczny (indywidualny oraz będący na wyposażeniu pojazdu), którym dysponują funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG.

Źródło: KOSG, rt/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ziomek02.05.2024, 20:46
Brawo Chłopaki. Dzięki za to że jesteście i działacie dla dobra obywateli.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl