13.05.2024, 15:29 | czytano: 8849

Kierowca zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy w Nowym Targu

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w kwietniu na przejeździe kolejowym przy ul. Ludźmierskiej. Mieszkanka Czarnego Dunajca wjechała samochodem na przejazd kolejowy, kiedy opuszczanie zapór już się rozpoczęło. Arch. Podhale24.pl
Wykroczenie ujawnili funkcjonariusze nowotarskiej policji oraz Straży Ochrony Kolei, podczas wspólnych działań pod hasłem "Szlaban na ryzyko!". Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.
W piątek w rejonie przejazdu kolejowego w Nowym Targu policjant z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei, prowadzili działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny przejazd". To już kolejna edycja akcji, która tym razem odbywa się pod hasłem "Szlaban na ryzyko!".
Głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności przez kierujących i pieszych w rejonie przejazdów kolejowych oraz reagowanie na popełniane wykroczenia.

W ostatnim czasie doszło do bardzo groźnej sytuacji na przejeździe kolejowym, gdzie mieszkanka Czarnego Dunajca wjechała samochodem na przejazd kolejowy, kiedy opuszczanie zapór już się rozpoczęło. Kobieta utknęła pomiędzy szlabanami. Kobieta miała bardzo dużo szczęścia. W tym przypadku pociąg nie jechał z największą prędkością, gdyż za przejazdem znajduje się stacja kolejowa i maszynista zdążył w porę zareagować, wyhamować i udało się w bezpiecznym miejscu zatrzymać pociąg. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym w kwocie 2000 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Podczas prowadzonym w piątek działań sygnalizację świetlną ostrzegającą o zbliżającym się pociągu zignorował też mieszkaniec Nowego Targu. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy wjechał oplem na przejazd przy czerwonym świetle. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

W przypadku tego wykroczenia obowiązuje tzw. recydywa, czyli podwójna stawka mandatu karnego, jeżeli kierowca ponownie popełni to samo wykroczenie w okresie dwóch lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ciekawy16.05.2024, 20:45
Nieciekawy, czyli jak się zepsują światła i będzie czerwone 24 h to będziesz stał bo czerwone? Ja przejeżdżam albo przechodzę na pasach, nie jestem baranem,takimi jak ty łatwo rządzić,dlatego mamy to co mamy.
Nieciekawy16.05.2024, 14:40
@Ciekawy
Co ma do rzeczy, czy światła zmieniają się szybko, czy wolno, czy celowo są źle ustawione, czy niecelowo?
Masz czerwone to masz stać. Koniec i kropka. Zero dyskusji.

A jeśli światła są celowo źle ustawione i barany drogowe się łapią, to bardzo dobrze. Barany trzeba szkolić i eliminować z drogi. Zresztą, gdyby barany nie jeździły na czerwonym to stawianie celowych pułapek nie miałoby sensu i nikt by tego nie robił.
o krok od tragedii15.05.2024, 10:23
Odpowiednie służby niech sprawdzą monitoring z 09/05 pomiędzy godziną 16-tą a 17-tą, łatwo ustalić kiedy pociąg jedzie z Krakowa do Zakopanego w tym dniu po 16-tej, jak jeden idiota jadąc w kierunku Cz. Dunajca omija stojące na czerwonym świetle auto przed przejazdem kolejowym i tylko cudem umyka pod zamykającymi się szlabanami.
Ciekawy15.05.2024, 06:37
Joł, ma znaczenie, ponieważ, myślę, że można specjalnie opóźnić włączenie czerwonego światła po podniesieniu szlabanu, zawsze się znajdzie parę jeleni, tym bardziej, że była prowadzona akcja. To tak jak koło nowego kościoła zawsze które na czerwonym przechodzi. Jest takich perełek w nowym targu służący do zarabiania nas mandatach. Taki kraj, niestety
joł14.05.2024, 13:49
@ciekawy
to bez znaczenia, czerwone światło to czerwone światło. Tu nie ma filozofii
pomyśl zanim coś chlapniesz14.05.2024, 12:33
W kiedyś wjadą na tory i będą się poruszać jak drezyna po torach .
Ciekawy13.05.2024, 21:10
Ale wyjechał przed , czy po przejechaniu pociągu jak szlaban był w górze, a nadal paliło się czerwone światło?
spokojny horror13.05.2024, 19:19
To nie kierowca.To tylko posiadacz prawo jazd.Jakim cudem posiadaczy ,,prawka,, jest więcej od kierowców?Cóż,,instruktorzy,instruktorki,,bez praktyki,pomijając myślenie.Ilość nie jakość.Za siódmym razem zda ,,prawko,, i koniec myślenia tego co nauczyli w pseudo szkole jazdy na drodze.
Janko13.05.2024, 19:06
Kolejny co prawo jazdy znalazł w czipsach. Taki sam mandat powinien być za nieprawidłowe parkowanie czy brak używania kierunkowskazów przy zjeździe z ronda
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl