15.05.2024, 12:40 | czytano: 2671

Startuje ORLEN Wyścig Narodów - w sobotę kolarze przejadą przez nasz region

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Rozpoczyna się 6. edycję ORLEN Wyścigu Narodów, jednej z najważniejszych imprez dla kolarzy U23. W sobotę wyścig wjedzie do Polski i odwiedzi nasz region. W południe na Polanie Sosny w Niedzicy rozpocznie się czwarty etap wyścigu, który zakończy się w Jaśle.
Już dziś wystartuje 6. odsłona ORLEN Wyścigu Narodów, zaliczanego do prestiżowego cyklu Pucharu Narodów dla orlików. Tym razem wyścig rozpocznie się w Czechach, gdzie zostanie rozegrany pierwszy, górzysty etap.
Wyścig rozpocznie się w bogatym historycznie Prostejovie, zachwycającym swoją architekturą. Gdy zawodnicy wyjadą z miasta, będą mogli podziwiać piękne krajobrazy wschodnich Czech, choć raczej skupią się na rywalizacji.

Trasa dzisiejszego etapu będzie bowiem wyzwaniem. Przed orlikami 135 kilometrów, poprowadzonych po licznych podjazdach. Na trasie znajdą się dwie premie górskie, ulokowane na wspinaczce w Hartinkovie. Na trasie możemy spodziewać się licznych ataków, co zapewnia emocjonującą rywalizację.

Meta zostanie ulokowana w Bouzovie, znanego z gotyckiego zamku, którego historia sięga XIV wieku. Na krótkim podjeździe któryś z kolarzy napisze swoją, kolarską historię. Czy będzie to uciekinier? A może najlepszy zawodnik z wyselekcjonowanego peletonu?

Jutro kolarze pozostaną w Republice Czeskiej a w piątek ścigając się będą na Słowacji trasie z Twardoszyna do Szczyrbskiego Plesa. W sobotę wyścig wjedzie do Polski i odwiedzi nasz region. W południe na Polanie Sosny w Niedzicy rozpocznie się czwarty etap wyścigu, który zakończy się w Jaśle. W niedzielę na metę zlokalizowanym w malowniczym Arłamowie zawodnicy ruszą w Leska.


Chętni do kibicowania na trasie mogą na stronie orlenwyscignarodow.com sprawdzić dokładne czas przejazdu kolarzy.

mat. prasowe, zdj. Tomasz Śmietana / PT Photos
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl