09.06.2024, 13:52 | czytano: 1216

Podhalańskie jednostki kultury i stowarzyszenia wśród beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
11,5 mln złotych trafi do 240 beneficjentów w całym kraju na wsparcie inicjatyw w obszarze kultury. Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do tegorocznej edycji programu dotacyjnego „Kultura-Interwencje”. Do tegorocznej edycji programu złożono rekordową liczbę 2272 wniosków.
Uprawnione do składania wniosków w programie "Kultura – Interwencje. Edycja 2024" były m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz koła gospodyń wiejskich. Wnioskować można było o dofinansowanie takich projektów jak: organizacja wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym lub ogólnokrajowym, kursów, szkoleń, spotkań, warsztatów, plenerów, wystaw (wraz z katalogami), konkursów, przeglądów, festiwali, koncertów, widowisk muzycznych, happeningów, spektakli teatralnych, konferencji, paneli dyskusyjnych, badań praktyk kulturalnych, organizacja rekonstrukcji historycznych, upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym.
Centrum Kultury Gminy Czorsztyn na VI Przegląd Folkloru Pienin - Gorców - Podhala "Nuta Dunajca" otrzymało 30 tys zł. 73 tysiące przyznano Stowarzyszeniu im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na cykl koncertowy "Wakacje z d(m)uchami"

Teatr Lalek Rabcio na spektakl "Kultura Podhala w dramacie" autorstwa Roberta Jarosza oraz na spotkania interaktywne - 75 tysięcy. Z kolei rabczańskie Muzeum im. Władysława Orkana na Festiwal Muzeum w Krajobrazie. Krajobraz w Muzeum - 66 tys zł.

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" otrzymało wsparcie rzędu 18 tys. zł na warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej. Na liście jest także Stowarzyszenie Małolipnicanie i kwota 15 tys. zł na orawską potańcówkę z zespołem Małolipnicanie - "Jescek nie tońcyła od samego mała".

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl