12.06.2021, 10:00 | czytano: 1129

Podhale Tour 2021

Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice organizuje w tym roku dwa wydarzenia rowerowe: górski szosowy maraton rowerowy 12 czerwca i czasówkę na wyznaczonej trasie, która rozgrywana będzie od 25 kwietnia do 8 maja.

Maraton w tym roku odbędzie się na dwóch dystansach - Giga 314km i Mega 195 km - start i meta w Spytkowicach. Uczestnicy przejadą niemal całą południową Małopolskę zaliczając min przełęcze Krowiarki, Kocierską, Glisne, Edwarda Rydza-Śmigłego, Knurowską oraz takie miasteczka jak Andrychów, Wadowice, Mszana Dolna, Nowy Targ, czy Rabka-Zdrój. Jak mówią organizatorzy, jest to przepiękna trasa o przewyższeniu 4500m, a pokonana w ciągu jednego dnia potrafi głęboko wryć się w ciało i duszę zdobywcy, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

W tym roku jest możliwość startu w maratonie osób z ograniczoną sprawnością kończyn dolnych poruszających się na rowerach typu hand-bike.

Zapisy do maratonu ruszają od 20 marca na stronie zawodów www.podhaletour.tcorzel.pl, tam jest też regulamin.

Drugą imprezą rowerową będzie czasówka, którą będzie można przejechać indywidualnie w dniach od 25 kwietnia do 8 maja, rejestrując jej przebieg w aplikacji „strava”. Na pierwszą trójkę kobiet i mężczyzn czekają medale, które zostaną wręczone podczas dekoracji uczestników Maratonu Podhale Tour. Regulamin czasówki na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl


Stanisław Kowalcze
Zobacz pełną wersję podhale24.pl