31.07.2021, 19:30 | czytano: 528

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, do Krościenka n.D powraca Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum, goszczący w murach kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza

Przez pięć kolejnych sobót, począwszy od 17 lipca, o godzinie 19:00, będziemy mogli wysłuchać muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu znanych i cenionych instrumentalistów oraz wokalistów z Polski i Węgier. Wspólnym mianownikiem koncertów będzie muzyka organowa, której od początku poświęcony jest festiwal. Wysłuchamy jej w odsłonie solowej, jak również jako towarzyszącą skrzypcom, fletowi oraz w formie akompaniamentu dla głosu.

Po raz pierwszy podczas festiwalu wystąpi krościeński Chór Parafii Wszystkich Świętych, z programem reprezentującym unikatowe muzyczne sacrum Pienin.

Tradycyjnie wszystkim koncertom towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez członków Stowarzyszenie Artystów Pienińskich

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Program:

sb 17 lipca 2021 / 19:00

Roman Perucki – organy
Maria Perucka – skrzypce

sb 24 lipca 2021 / 19:00

Marek Stefański – organy
Milena Sołtys-Walosik – sopran
Chór Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku n.D.
Renata Borodziuk SBDNP – cytra, dyrygent

sb 31 lipca 2021 / 19:00

Jakub Garbacz – organy
Joanna Woszczyk-Garbacz – flet

sb 7 sierpnia 2021 / 19:00

Levente Kuzma (Węgry) – organy
Paulina Tkaczyk – klawesyn
Wiktoria Bisztyga – sopran

sb 14 sierpnia 2021 / 19:00

Błażej Musiałczyk – organy
Jacek Ścibor – tenorOrganizatorem 11. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, na której stronie internetowej www.arsproarte.pl oraz profilach społecznościowych na bieżąco można przeczytać o poszczególnych wydarzeniach.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Gminy Krościenko n.D. oraz Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Partnerem wydarzenia są: Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n.D., Pensjonat Crosna Spa, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, CKiP w Krościenku n.D. oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl