30.09.2022, 16:00 | czytano: 814

Dycha Pod Krokwią

Pętle wynoszące łącznie 10 km po terenie płaskim z elementami przełajowymi pokonają uczestnicy drugiej edycji biegu „Dycha Pod Krokwią”, która przed rokiem przypadła do gustu zwolennikom tej formy aktywności. Zawody na nowoczesnych trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem zaplanowane zostały na piątek 30 września 2022 roku.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki spełniać będzie rozmaite założenia, które skupiają się m.in. wokół popularyzacji biegów jako prozdrowotnej formy spędzania czasu, promocji walorów krajobrazowych regionów oraz propagowania infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu. Wzorem roku poprzedniego, gdy z powodzeniem „Dycha Pod Krokwią” została zainaugurowana, to inicjatywa Stowarzyszenia Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow”, którą wsparli tym razem sponsorzy: Blachotrapez, Revolt Energy, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia oraz Carolina Toyota Bielsko.

Piątek 30 września 2022 r. – to data, z jaką w kalendarzu biegowym uwzględniona została „Dycha Pod Krokwią”. Będzie to bieg płaski z elementami przełajowymi, którego znacząca większość trasy długości 10 km poprowadzi odcinkami asfaltowymi. Dla uczestnikówprzygotowane zostaną ponownie w godzinach wieczornych oświetlone pętle, pokonywane trasami COS-OPO w Zakopanem, ze startem i metą tym razem w malowniczej okolicy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew.

Bieg tegoroczny ma także swojego Ambasadora w osobie utytułowanego biegacza Marcina Rzeszótko. – Zakopane, zwłaszcza jeśli chodzi o sport, jest kojarzone jako zimowa stolica Polski. Obecnie jednak mnóstwo osób przyjeżdża tu na całoroczny trening. Spotkać możemy zatem i olimpijczyków, i amatorów. „Dycha Pod Krokwią” to ciekawa trialowa propozycja, która jest mieszanką płaskich i stromych sekcji, niespotykaną na innych biegach w Polsce. Ciekawe, jak w tym roku potoczy się rywalizacja pomiędzy uczestnikami lubiącymi biegi uliczne, a tymi specjalizującymi się w „górach” – mówi Rzeszótko.

Klasyfikacje prowadzone będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także atrakcyjne i obficie wyposażone pakiety startowe. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych. Wpisowe do udziału w imprezie wynosi 50 złotych.

Odnotujmy, że w poprzedniej edycji biegacze mogli z bliska przyjrzeć się najwyżej
położonemu boisku piłkarskiemu ze sztuczną nawierzchnią w Polsce. Podziwiali też
kompleks skoczni Średnia Krokiew krótko po jego otwarciu. Podkreślali po zakończonym biegu, że jego formuła okazała się w pełni trafioną koncepcją, a obiekty COS-OPO w Zakopanem sprzyjają organizacji tego rodzaju wydarzeń. Zwycięzcą biegu został w 2021 r. Adam Czerwiński, który uzyskał czas 33.38,5 sek. Wśród pań triumfowała Walentyna Wierietska - 40.29,7 sek. Zmagania ukończyła ponad setka uczestników.

ZAPISY DO UDZIAŁU W BIEGU – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/595
Zobacz pełną wersję podhale24.pl