08.10.2022, 18:00 | czytano: 390

Światowa premiera kompozycji Wojciecha Czepiela

W sobotę 8 października w Auli PSM o godzinie 18.00 odbędzie się polska premiera duetów skrzypcowych i światowa premiera kwartetu smyczkowego - utworów skomponowanych przez Wojciecha Czepiela - kompozytora skrzypka i dyrygenta pochodzącego z Nowego Targu.

Nie często odbywa się w Nowym Targu premiera dzieł współczesnego kompozytora.

Wykonawcami będą znakomici muzycy zespołu Malawski String Quartet. Koncert zostanie poprzedzony słowem wstępnym kompozytora.

Zapraszamy wszystkich melomanów.Wstęp wolny.

Wojciech Czepiel - absolwent PSM w Nowym Targu w klasie skrzypiec swego ojca Stanisława Czepiela oraz Licem Muzycznego i Akademii Muzycznej w Krakowie od ponad 40 lat działa jako skrzypek dyrygent i kompozytor. Wystąpił w kilkudziesięciu krajach w wielu prestiżowych salach koncertowych i nagrał ponad 20 płyt. W ostatnich latach koncentruje się głównie na kompozycji. W roku 2019-2021 dzięki wsparciu ZEW NIEDZICA oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstały 24 duety skrzypcowe inspirowane folklorem Podhalańskim i zostały opublikowane na płytach a nuty z duetami zostały wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Światowa premiera jego ostatnich kompozycji - mazurka na fortepian oraz duetów skrzypcowych odbyła się w Nowym Jorku zaś Sequenzy II na orkiestrę miała premierę w Hanoi.

Więcej o artyście znajdą Państwo na jego stronie www.wojciechczepiel.com a jego nagrań można posłuchać na płytach dostępnych m.in. w empiku lub na serwisach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Dezeer, Apple Music i wielu innych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl